newsy

Fan Club-u The Beatles w Lublinie - Reaktywacja (Polska)

2020.06.18

HAPPY BIRTHDAY PAUL!

Specjalnie od Fan Club-u The Beatles w Lublinie - Reaktywacja (PL) dla #SirPaulMcCartney utwór The Long And Winding Road spółki kompozytorskiej Lennon/McCartney w interpretacji Isy Conar naszej honorowej fan klubowiczki!!! YEAH YEAH YEAH!!!!

Utwór: #TheLongAndWindingRoad

Zespół: #TheBeatles

Kompozytorzy: #JohnLennon / #PaulMcCartney

Rok wydania: 1970

Właściciel: Sony/ATV Music Publishing

Wersja oryginalna: https://www.youtube.com/watch?v=fR4HjTH_fTM

---------------------------------------

Interpretacja fan klubowa: Isa Conar

Film, realizacja dźwięku i grafika: Christopher Stanley Werner

"Dobry duch" przedsięwzięcia: Christopher John Werner

2020.06.14

Wznawiamy dyżury fan club-u (tylko on-line)

Ze względu na ogłoszony przez rząd RP stan epidemii na terenie całej Polski od 14 czerwca 2020 roku wszelkie dyżury dyżury Fan Club-u The Beatles w Lublinie - Reaktywacja (PL) w ramach spotkania Lubelskiej Bohemy Artystycznej, będą odbywały się wyłącznie on-line na Skypie bohemy: live:.cid.cfbf6d76ee0e2d54Szczegóły: www.lubelska-bohema-artystyczna.pl

2020.05.31

WSZYSTKIEGO NAJLEPSZEGO! HAPPY BIRTHDAY! З ДНЕМ НАРОДЖЕННЯ!

2020.05.15

Nowy GADŻET naszego fan Club-u!

Dekoracyjna maseczka-origami "Do it yourself" (zrób to sam), dostępna dla każdego Beatlefana :) !

Szczegóły:

https://www.fcbeatleslublin.pl/dzia%C5%82alno%C5%9B%C4%87/gad%C5%BCety#h.p_F4ocJ14Aq1UT


Uwaga! To nie jest medyczna maska ochronna! Jest to wyłącznie dekoracyjna maseczka origami służąca jedynie, jako okolicznościowy gadżet!

2020.05.12

zmarła Astrid Kirchherr [*]

Niemiecka malarka i fotograf.

12 maja zmarła Astrid Kirchherr. Niemiecka malarka i fotograf. Była pomysłodawczynią fryzur Beatlesów i autorką ich pierwszych profesjonalnych zdjęć. Była również w związku ze Stuartem Sutcliffem.

2020.05.08

ODWOłujemy majowe dyżury fan clubu!

Uwaga! Ze względu na ogłoszony przez rząd RP stan epidemii na terenie całej Polski 10 i 31 maja 2020 roku nie odbędą się dyżury Fan Club-u The Beatles w Lublinie - Reaktywacja (PL) w ramach spotkania Lubelskiej Bohemy Artystycznej. O wszelkich ewentualnych zmianach będziemy informować na bieżąco.


Let It Be... https://www.youtube.com/watch?v=QDYfEBY9NM4&list=OLAK5uy_lVppDcVh5TI5HLCdhcn5zV3EFxNCEpAog&index=7&t=0s

2020.04.12-13

Wesołych Świąt Wielkanocnych!

Życzymy Wam z całego serca optymistycznych Świąt Wielkanocnych z wiarą, że wiosenna aura będzie znów dla nas dostępna, a w umysłach będzie nucona ta piosenka:

"(...) Sit beside a mountain stream--see her waters rise, listen to the pretty sound of music as she flies. Find me in my field of grass Mother Nature's son , swaying daises sing a lazy song beneath the sun. Mother Nature's son"

2020.04.07

Dziś wspominamy krzysztofa Klenczona

Wspominamy dziś Krzysztofa Klenczona (1942-1981) polskiego kompozytora, wokalistę i gitarzystę takich zespołów jak Czerwone Gitary oraz Trzy Korony. Powszechnie nazywany polskim Johnem Lennonem.

Nasz Fan Club podczas IV spotkania zorganizował w Szczytnie w pobliżu domu rodzinnego muzyka happening ku jego czci.

W drogę... do Krzysztofa!

2020.03.30

WPROWADZILIŚMY nową strukturę organizacyjną fan club-u i zasady jego funkcjonowania

2020.03.15

ODWOłujemy marcowe i kwietniowe dyżury fan clubu!

Uwaga! Ze względu na ogłoszenie przez rząd RP stanu zagrożenia epidemicznego na terenie całej Polski oraz zbliżające się kwietniowe Święta Wielkanocne, 29 marca i 12 kwietnia 2020 roku nie odbędą się dyżury Fan Club-u The Beatles w Lublinie - Reaktywacja (PL) w ramach spotkania Lubelskiej Bohemy Artystycznej. O wszelkich ewentualnych zmianach będziemy informować na bieżąco.

2020.03.08

Dziś w fan clubie wspominamy George'a martina

2020.03.08

Dzień Kobiet w Fan Clubie!

Z okazji Dnia Kobiet życzymy wszystkim naszym Beatlefankom z całego świata, fan klubowiczkom oraz sympatyczkom naszego Fan Club-u mnóstwa Beatlesowskich dźwięków na co dzień :)

2020.03.05

"Zaktualizowaliśmy się" na światowych listach Fan Clubów The Beatles :)

Dziś zostaliśmy zamieszczeni na liście światowych organizacji poświęconych zespołowi The Beatles - Beatlelinks.net . Warto przypomnieć, że nasz Fan Club już w 1985 roku został wpisany na światowe listy Fan Clubów przez muzeum BeatleCity w Liverpoolu (szczegóły "Historia")

Obecnie jesteśmy tutaj :) :

http://www.beatlelinks.net/cgi-bin/links/search.cgi?query=The+Beatles+Fan+Club+in+Lublin+-+Reactivation&x=0&y=0

Źródło: https://pl.m.wikipedia.org/wiki/Plik:Lipko_Romuald.JPG

2020.02.06

zmarł romuald lipko [*]

Lider zespołu Budka Suflera

Romuald Lipko miał krótką, ale za to zasadniczą styczność z naszym Fan Club-em, a mianowicie w 1984 roku dzięki naszemu (niestety niedawno zmarłemu) członkowi honorowemu naszego Fan Club-u redaktorowi Jerzemu Janiszewskiemu została zorganizowana komisja weryfikacyjna by ówczesny Prezes Fan Club-u Krzysztof Jan Werner mógł otrzymać wymagane wówczas oficjalne uprawniania do prowadzenia Fan Club-u poświęconego zespołowi The Beatles. Romuald Lipko był bardzo zainteresowany działalnością Fan Club-u i z wielkim entuzjazmem, wspólnie z Jerzym Janiszewskim oraz lubelskim jazzmenem Witoldem Miszczakiem zaaprobował by Prezes Werner otrzymał ważną weryfikację i tym samym mógł prowadzić Fan Club o znacznie szerszych możliwościach niż gdyby nie miał niezbędnych weryfikacji.

Dziękujemy Panie Romualdzie za wszystko [*]

Szczegóły dotyczące historii Fan Club-u i otrzymania przez Krzysztofa Jana Wernera weryfikacji, link: https://www.fcbeatleslublin.pl/o-fan-club-ie/historia

2020.01.19

Ogłaszamy kolejną edycję Piątego Międzynarodowego Zlotu Miłośników Beatlesów w Lublinie (PL)

25-26 lipca 2020 roku w Lublinie organizujemy kolejną edycję naszego otwartego zlotu dla wszystkich Beatlefanów z całego świata!

Szczegóły zlotu będą podane w ciągu najbliższych kilku miesięcy!

2019.12.24-2020.01.06

Wesołych Świąt bożego narodzenia i szczęśliwego nowego roku!

Christmas Time (Is Here Again)

Wszystkim naszym wspaniałym fan klubowiczom, licznym sympatykom oraz Beatles-fanom z całej Polski oraz z całego Świata życzymy WESOŁYCH I SZCZĘŚLIWYCH ŚWIĄT BOŻEGO NARODZENIA oraz SZCZĘŚLIWEGO NOWEGO ROKU 😁🎄✌️❤️ Peace, Love & Beatlemania!!! ☮️


Christmas time is here againChristmas time is here againChristmas time is here againChristmas time is here again Aint' been 'round since you know whenChristmas time is here againO U T spells out.

2019.12.15

Wojna się skończyła!

Jeśli tylko tego chcesz

Love, John & Yoko

☮☮☮☮☮☮☮☮☮☮☮☮☮☮☮

Szerzmy ideę światowego pokoju! Pobierzcie ze strony http://imaginepeace.com/warisover/ plakaty z hasłem War Is Over i udostępniajcie je wszędzie gdzie tylko możecie! "Wojna się skończyła, jeśli tylko tego chcesz" - PAMIĘTAJCIE!

☮☮☮☮☮☮☮☮☮☮☮☮☮☮☮

2019.12.12

Hej, Przedziadku!

Dziś rusza przedsprzedaż nowej książki Sir Paula McCartneya dla dzieci!

Dziś rusza przedsprzedaż nowej książki Paula McCartneya dla dzieci, w związku z tym Wydawnictwo Tekturka specjalnie dla wszystkich miłośników zespołu The Beatles, w tym też m.in. dla naszego Fan Club-u przygotowała specjalny 30% rabat na hasło (kod promocyjny) "fanclub"!!! Serdecznie dziękujemy za pamięć o fanach Paula McCartneya!

Strona, gdzie można wykorzystać kod promocyjny: https://wydawnictwo-tekturka.pl/kategorie-wiekowe/36-hej-przedziadku.html

O lekturze:

"Poznajcie Przedziadka, czyli przesympatycznego dziadka, który zabiera swoje wnuki w niezapomniane podróże.Za pomocą magicznej busoli Przedziadek przenosi bohaterów w świat pełen niesamowitych przygód. Zobacz, jak pokonują morskie fale na grzbietach latających ryb i czmychają przed stadem pędzących zwierząt!Hej, Przedziadku! to książka o wspaniałych, magicznych relacjach dziadków z wnukami. Napisana przez jednego z najsłynniejszych dziadków na świecie, legendę muzyki – sir Paula McCartneya z zespołu „The Beatles”. Inspiracją dla autora były jego własne relacje z wnukami. Przedziadek (oryg. Grandude) to przezwisko McCartneya, nadane mu przez jednego z wnuków.Ilustracje do książki wykonała pochodząca z Kanady artystka Kathryn Durst."

2019.12.08

wspominaliśmy Johna Lennona i Jerzego Janiszewskiego

Podczas spotkania Lubelskiej Bohemy Artystycznej i zarazem dyżur naszego Fan Club-u w Hotelu Victoria w Lublinie przy ulicy Narutowicza 58/60 wspominaliśmy Johna Lennona, jak również niedawno zmarłego redaktora muzycznego Jerzego Janiszewskiego. Gościem wieczoru była Anna Kaczkowska lubelska redaktorka współpracująca z redaktorem Janiszewskim.

Szczegóły spotkań Bohemy: https://sites.google.com/view/lubelska-bohema-artystyczna

2019.11.29

Dziś w fan clubie wspominamy George'a Harrisona

2019.11.25

Opowieści Piotra Metza o The Beatles

www.facebook.com/events/596631717745275/

Zapraszamy serdecznie w imieniu organizatorów na ciekawe wydarzenie z red. Piotrem Metzem, które odbędzie się jutro w Warszawie przy ulicy Gustawa Morcinka 5, lokal 17! Nasz Fan Club objął wydarzenie honorowym patronatem!

Wydarzenie posiada rangę "jedenastego spotkania Fan Club-owego": https://www.fcbeatleslublin.pl/dzia%C5%82alno%C5%9B%C4%87/spotkania-i-wizyty-fan-klubowe

2019.11.23

pożegnaliśmy Jerzego Janiszewskiego

Dziś na lubelskim cmentarzu przy ulicy Lipowej pożegnaliśmy redaktora muzycznego i naszego honorowego fan klubowicza od 1983 roku Jerzego Janiszewskiego. Spoczywaj w pokoju [*] Na zawsze pozostaniesz w naszej pamięci [*]

Zapraszamy 8 grudnia 2019 roku na specjalne spotkanie Lubelskiej Bohemy Artystycznej, podczas której będziemy wspominać Jerzego Janiszewskiego, a także Johna Lennona i George'a Harrisona do Hotelu Victoria w Lublinie, do sali kawiarnianej po godz. 17:30. Jeśli ktoś by nie mógł przyjść zapraszamy na fan klubowy Skype (fanclub.thebeatles.lublin), a także do komentowania video-relacji na żywo, która będzie dostępna w ramach fan klubowej grupy dialogu: https://www.facebook.com/groups/fcbeatleslbnpldialog .

Szczegóły spotkań Lubelskiej Bohemy Artystycznej: https://sites.google.com/view/lubelska-bohema-artystyczna

2019.11.22

Jerzy Janiszewski w Fan Club-ie

Na naszym fan klubowym kanale na YouTubie zaprezentowaliśmy zbiór wszystkich materiałów Fan Club-u The Beatles w Lublinie - Reaktywacja (PL), w których wystąpił, uczestniczył i współdziałał z nami śp. red. Jerzy Janiszewski - legendarny redaktor polskiego radia, "dobry duch" Budki Suflera i Urszuli, uczestnik w Festiwalu w Woodstock 69'. [*]

2019.11.16

Odszedł Jerzy Janiszewski

16 listopada 2019r. zmarł wieloletni redaktor Radia Lublin, producent i redaktor muzyczny oraz nasz honorowy fan klubowicz Jerzy Janiszewski :( Dziękujemy Ci Jurku za wszystko co dla nas, dla słuchaczy i dla świata muzycznego zrobiłeś. Żegnaj :(

https://radio.lublin.pl/news/nie-zyje-jerzy-janiszewski?fbclid=IwAR0FXqeUVqcpONd8GQB2CfuqeJEpWqd1tqDVxZQj6mGrYz5J0mncAGNOk6M

2019.10.01

Start nowej strony www Fan Club-u The Beatles w Lublinie - Reaktywacja (PL)

2015.12.08 - 2019.09.30

DZIAŁALNOŚĆ fan klubu w od 2015 roku

1982.10.01 - 1990.03.30

DZIAŁALNOŚĆ fan klubu w latach 80.