newsy (rok 2023)

Fan Club-u The Beatles w Lublinie - Reaktywacja (Polska)

Graf. FCBeatlesLublinPL
Fot. Grażyna Bartosz

2023.12.24-2024.01.06

Wesołych Świąt bożego narodzenia i Szczęśliwego nowego roku! 

Christmas Time (Is Here Again)!

Wszystkim naszym wspaniałym Fan Klubowiczom, licznym Sympatykom oraz Beatles-fanom z całej Polski oraz z całego Świata życzymy WESOŁYCH I PRZEDE WSZYSTKIM ZDROWYCH ŚWIĄT BOŻEGO NARODZENIA oraz SZCZĘŚLIWEGO I ZDROWEGO NOWEGO ROKU BEZ WOJEN I BEZ COVIDÓW! 😁🎄✌️❤️ Peace, Love & Beatlemania!!! 

☮️ WAR IS OVER! IF YOU WANT IT! ☮️

Christmas time is here againChristmas time is here againChristmas time is here againChristmas time is here again Aint' been 'round since you know whenChristmas time is here againO U T spells out.
Fot. Dariusz Szurko, OFM Conv.

2023.12.08-29

14 spotkanie Naszego Fan Club-u!

Wystawa "Beatlemania" Leszka Nicińskiego w Bibliotece Głównej w Świdniku okazją do spotkania Fan Klubowiczów i Sympatyków naszej organizacji! 

8 grudnia 2023 roku odbyła się ciekawa wystawa kieleckiego artysty Leszka Nicińskiego, która przedstawiła fenomen muzyczny zespołu The Beatles, poprzez malarstwo, kolaże, fotosy grupy i portrety poszczególnych członków.


Całość wystawy, którą można oglądać niemal do końca 2023 roku tworzy przemyślaną wizję zaczerpniętą z legendarnego plakatu załączonego do albumu The Beatles z 1968 roku, znanym jako „Biały Album”.


Nasz Fan Club objął wystawę swoim patronatem :) 

2023.12.08

dziś WSPOMINAmY Johna LENNONA

Liverpool, 09.10.1940 - New York City, 08.12.1980.

43 lata temu z rąk psychofanatycznego "fana" zginął John Lennon, nietuzinkowy, charyzmatyczny Beatles. Dziś w spokoju wspominany go, słuchamy jego płyt i przede wszystkim... pamiętamy :'( [*]

2023.11.02-03

Premiera "Now And Then"!

Premiera ostatniego utworu The Beatles! ❤️

Wczoraj, a zwłaszcza dziś kiedy opublikowano teledysk wielu z Nas poczuło na 4 i pół minuty magię Beatlemanii! Moc wzruszeń, kiedy wszyscy zjednoczyliśmy 3 listopada 2023 roku o godzinie 14:00 oglądając na YouTubie teledysk do ostatniego utworu The Beatles.

Sentymentalna podróż po Beatlemanii pełna wzruszeń wśród nas oglądających, zwieńczyła "długą i krętą drogę" Wielkiej Czwórki!


Dziękujemy Beatlesom za piękne lata ❤️1963-2023❤️ Peace & Love!


Utworu na żywo słuchaliśmy między innymi w Miejsko-Powiatowej Bibliotece Publicznej w Świdniku, gdzie każdy z Sympatyk i członek Fan Club-u przeżył wyjątkową i historyczną chwilę!


2023.10.09

Happy Birthday John!

Dziś w 83 rocznicę urodzin wspominamy Johna Lennona. Dziś w Fan Club-ie przez cały dzień króluje muzyka solenizanta! Słuchamy wszystkie jego najważniejsze przeboje :) 

Poza tym, dziś swoje urodziny ma syn Johna, Sean, a także syn producenta Beatlesów George'a Martina, Giles! Happy Birthday Sean & Giles! :)

2023.10.07

Pokaz filmu Yellow Submarine w bibliotece w Świdniku!!!

Druga wizyta Fan Club-owa na żywo po pandemii, w ramach Nocy Bibliotek!

W sobotę odbyło się fantastycznie wydarzenie w ramach ogólnopolskiej akcji "Absurd nie czytać-Noc Bibliotek 2023" w Bibliotece publicznej w Świdniku z udziałem naszego Fan Club-u The Beatles w Lublinie - Reaktywacja PL, które zakończyło się pełnym sukcesem! 😃 

Mnóstwo dzieci i młodzieży chciało obejrzeć film Yellow Submarine!!! Ba! Pytały się czy mogą ten film wypożyczyć! 🤩

Na razie był to jednorazowy pokaz w ramach wizyty Fan Club-u, ale kto wie czy tego nie powtórzymy? 🙂


Na pewno wydarzenie zapadło im w pamięć, zwłaszcza że cała sala w bibliotece została przyozdobiona by wyglądał jak podwodny świat, a dokładnie jako Morze Absurdu (nawiązując do konwencji prezentowanego filmu). Podczas pokazu można było podebrać słodycze z ogrodu ośmiorniczki. Natomiast Prezes Fan Club-u dr Krzysztof Stanisław Werner zaprezentował się w lennonowskim stroju z Sierżanta Pieprza, włączając wszystkich uczestników do zabawy w rytmie muzyki The Beatles!


 Nowe pokolenie Beatlefanów już na horyzoncie! 💂 🐙 

Peace, Love & Beatlemania! ✌️ 

2023.08.08

Pokaz filmu imagine w bibliotece w Świdniku!!!

Pierwsza wizyta Fan Club-owa na żywo po pandemii, w ramach bibliotecznego Klubu Dobrej Muzyki i cyklu OkBoomer!

Dziś odbył się wyjątkowy miting zorganizowany przez Bibliotekę w Świdniku we współpracy z naszym Fan Club-em, gdzie w ramach prowadzonego w domu książki Klubu Dobrej Muzyki z cyklu "OK!Boomer" odbył się pokaz filmu Imagine Johna Lennona i Yoko Ono z 1972 roku.

Wydarzenie odbyło się 8 sierpnia 2023 roku w Bibliotece publicznej w Świdniku przy ulicy Niepodległości 13. 


Wspólne wydarzenie zakończyło się ogromnym sukcesem! Było tak wielu chętnych do objerzenia filmu (zarówno przez Beatlefanów, jak i osoby zainteresowane tematyką muzyczną), że trzeba było dostawiać krzesła by każdy mógł obejrzeć dzieło Johna Lennona!


W ramach tego wyjątkowego spotkania (fan klubowej wizyty) Prezes Fan Club-u dr Krzysztof Stanisław Werner przekazał egzemplarz płyty Imagine - Johna Lennona (mix The Ultimate Collection z 2018 roku), który zostanie włączony na stałe do katalogu Biblioteki w Świdniku!

Od dziś każdy meloman będzie mógł wypożyczyć fantastyczną płytę wybitnego Beatlesa! :) 


ZAPRASZAMY WSZYSTKICH MELOMANÓW DO BIBLIOTEKI W ŚWIDNIKU! PEACE, LOVE & BEATLEMANIA!

2023.07.29-30

Ósmy międzyanrodowy Zlot Miłośników Beatlesów w Lublinie!!!

Kolejna edycja Beatles-zlotu organizowany przez nasz Fan Club The Beatles w Lublinie - Reaktywacja Polska!

Ósmy Międzynarodowy Zlot Miłośników Beatlesów w Lublinie organizowany przez Fan Club The Beatles w Lublinie - Reaktywacja Polska, 29-30 lipca 2023r., na YouTubie i Skypie/Facebooku!!! Zlot na YouTubie 29.07.2023r. w godzinach 18-21 (CEST): https://youtu.be/9W05NLbuWmk Zlot na Skypie i Facebooku 30.07.2023r. w godzinach 18-21 (CEST): https://join.skype.com/LHslAjozckab lub https://www.facebook.com/fcbeatleslublinpl 

Prowadzący zlot: Prezes Fan Club-u The Beatles w Lublinie – dr Krzysztof Stanisław Werner Prezes honorowy Fan Club-u The Beatles w Lublinie - Krzysztof Jan Werner 

W PROGRAMIE: Grażyna Bartosz & Karolina Pawłowska (PL) -> Bruno Panuzzo (IT) -> Per Wium (DK) -> Olek Zachowski (PL) -> Edmund Thielow (DE) -> Marian Biski -> Sean Graham & Jim Birmingham (UK) -> Mersey Boys /Steven G. Farrell & Paddy Murphy/ (USA) -> Leslie Cavendish & Dylan Kilov (UK) -> Sergey Radchenko (UA) -> Fragmenty koncertu The Quarrymen w Egerze z 2019 roku (HU & UK).

Zlot będzie nadawany w języku polskim i angielskim! Zapraszamy do zabawy, na podkładzie Żółtej Łodzi Podwodnej 😃 www.fcbeatleslublin.pl

2023.07.07

Happy Birthday Ringo!

Dziś świętuje swoje 83 urodziny Ringo Starr najlepszy perkusista wszechświata! Dziś słuchamy tylko jego kompozycje!!! :) 

Happy Birthday Sir Ringo!

2023.06.28

Prezes Główny naszego Fan Club-u Doktorem Nauk!!!

Krzysztof Stanisław Werner został doktorem nauk społecznych!!!

Miło nam dziś ogłosić że Prezes naszego Fan Club The Beatles w Lublinie - Reaktywacja PL  Christopher Stanley Werner został doktorem nauk sza pracę doktorską "John Lennon wobec wybranych procesów społeczno-politycznych w drugiej połowie XX wieku"!!! 

Podczas uroczystości Prezes zrobił mały nieszablonowy w wymiarze uniwersyteckim performance prezentując podczas swojej nominacji portret Johna Lennona! Bo według dra Wernera to on jest tutaj wyróżniony, jego dziedzictwo i jego poglądy!

GRATULUJEMY!!! 😃 

PEACE, LOVE & BEATLEMANIA!!! 😃 ❤


2023.06.18

HAPPY BIRTHDAY PAUL!

Dziś Paul McCartney kończy 81 lat!!!

Dziś 81 rocznicę urodzin świętuje PAUL MCCARTNEY!  W związku z tym w Fan Club-ie przez cały dzień króluje muzyka solenizanta! Słuchamy wszystkie jego najważniejsze przeboje :)

Happy Birthday Paul!!!

2023.05.31

Dziś Sergey Radchenko kończy 64 lata!

Nasz zasłużony Fan Klubowicz ze złotym medalem i Ambasador The Beatles Story Museum w Liverpoolu!

Dziś nasz zasłużony honorowy Fan Klubowicz kończy Beatlesowskie 64 lata! 😃 Jako formę urodzinowego życzenia niech dziś każdy w swoim domowym zaciszu odtworzy utwór When I'm Sixty Four 😀✌️ 


HAPPY BIRTHDAY SERGEY!!!!!!!!! 🙂

2023.05.23

Zmarł Chas Newby [*]

Jeden z basistów The Beatles i The Quarrymen oraz nasz honorowy członek Fan Club-u

Otrzymaliśmy bardzo smutną wiadomość że zmarł wczesny basista The Beatles i nasz honorowy członek Fan Club-u The Beatles w Lublinie - Reaktywacja PL Chas Newby [*] 

Chasa (ten trzymający żółtą płytę) poznaliśmy podczas wspólnie organizowanego wydarzenia w Egri Road Beatles Múzeum na Węgrzech. Był to bardzo ciepły i rozmowny człowiek ❤ Cieszymy się że mogliśmy go poznać. To dla nas zaszczyt że był honorowym członkiem naszego Fan Club-u. Żegnaj Chas [*]

2023.04.02-10

Wesołych Świąt Wielkanocnych!

Dla wszystkich Beatlefanów z całego świata!

Życzymy, wszystkim Fan Klubowiczom, Sympatykom, a także pozostałym Beatlefanom, radosnych i spokojnych Świąt Wielkanocnych bez smutków i goryczy z powodu wojen, konfliktów, uprzedzeń czy krzywdzących stereotypów.


Happy Easter (#WarIsOver)!!!


2023.03.29

Żegnaj Beato [*]

Zmarła Beata Kustosik - nasza honorowa Fan Klubowiczka z brązowym medalem zasługi

Bardzo przykro nam poinformować, że zmarła nasza honorowa Fan Klubowicza z brązowym medalem Beata Kustosik

Była jedną z pierwszych aktywnych członkiń naszego reaktywowanego w 2015 roku Fan Club-u. Uczestniczyła w wielu naszych spotkaniach i zlotach zarówno na żywo jak i on-line. Za swój aktywny wkład od 2016 roku była członkinią honorową, a od 2019 była członkinią honorową z medalem zasługi za promowanie naszego Fan Club-u podczas koncertu Paula McCartneya w Krakowie w 2018 roku. To dzięki niej nasze fan klubowe logo pojawiło się podczas koncertu na telebimie!

Beata pozostanie w pamięci nasz wszystkich i przede wszystkim będzie zapamiętana w naszym Fan Club-ie jako aktywna członkini. Dziękujemy Ci Beato za wspólne chwile spędzone w Fan Club-ie i to że byłaś z nami na tej magicznej Żółtej Łodzi Podwodnej ☹️ 


"(...) Though I know I'll never lose affection for people and things that went before I know I'll often stop and think about them. In my life I love you more (...)"

2023.03.18

Grafika znaczka naszego fan club-u z yoko ono w szwedzkim fan klubie the beatles!

Fan Club-owy znaczek z Yoko Ono bardzo pupulany wśród Beatlefanów!

Szwedzki Fan Klub The Beatles docenił naszą grafikę, tworząc na jej bazie artykuł poświęcony Yoko Ono i jej 90 urodzin! :)

2023.03.08

Szczęśliwego Dnia Kobiet!

"Woman I can hardly express, (...) my inner feelings and thankfulness for showing me the meaning of success" 

Wszystkiego to co najlepsze dla wszystkich Fan Klubowiczek i Sympatyczek naszego Fan Club-u The Beatles w Lublinie - Reaktywacja PL ✌️ John Lennon w utworze Woman najlepiej wyraził to co uważa każdy rozsądny mężczyzna :) 

2023.02.25

Dziś Byłyby urodziny George'a Harrisona!

Gdyby żył skończyłby 80 lat!!!

Dziś George Harrison, gdyby żył skończyłby okrągłe 80 lat. W związku z tą rocznicą ukazał się znaczek pocztowy Fan Club-u The Beatles w Lublinie - Reaktywacja PL z wizerunkiem George Harrisona będącym trzecim znaczkiem z głównej serii (nie licząc spin-offowy z Yoko Ono) 🙂

"Cichy Beatles" cenił przyrodę, wewnętrzny spokój i przede wszystkim światowy pokój. Zważywszy na obecną sytuację geopolityczną te słowa George'a "Give Me Love (Give Me Peace On Earth)" warto wziąć głęboko do serca. 


All Things Must Pass...

2023.02.18

Dziś Świętuje urodziny Yoko Ono!

Yoko kończy 90 lat!!!

Dziś świętujemy urodziny japońskiej artystki awangardowej Yoko Ono. Yoko była nie tylko żoną Johna Lennona, ale była jego muzą oraz inspiracją do wszelkich działań. Często jej dokonania nie są doceniane popkulturze (co innego w awangardzie, gdzie należy do czołowych artystek tego gatunku) ze względu na fałszywe oskarżenia o rzekome przyczynienie się do rozpadu zespołu The Beatles. Prawda jest taka że bez niej nie byłoby takiego Johna Lennona jakiego znamy po 1968 roku, kiedy to obydwoje stali się nierozłączni. Na pewno nie byłoby utworu Imagine i promocji idei pacyfizmu w formie Bed-In For Peace! Równie pewne że dziedzictwo Johna Lennona nie byłoby wystarczająco zadbane, gdyby nie ona. 

Z tej okazji publikujemy nasz Fan Club-owy, okolicznościowy znaczek, który będzie przyznawany aktywnym Fan Klubowiczom!

Wszyscy członkowie naszego Fan Club-u życzą Yoko Ono dużo zdrowia i nowych inspiracji! HAPPY BIRTHDAY YOKO!


2023.02.11

Rynek Lubelski o początkach naszego Fan Club-u

Nasz Fan Club wpisał się w historię i kulturę Lublina

Dziś w ramach internetowego portalu Rynek Lubelski ukazał się artykuł dotyczący powstania naszego Fan Club-u The Beatles w Lublinie! Serdecznie zapraszamy do przeczytania artykułu o Fan Club-ie, a także innych w ramach Rynku Lubelskiego :)

https://ryneklubelski.pl/2023/02/powstanie-fan-clubu-the-beatles-w-lublinie/

2023.01.01

Ciekawe staystyki Fan Club-u

W ciągu trzech lat Fan Club ze swoją stroną www dotarł prawie do każdego zakątka świata! 

Od 1.10.2019r. (kiedy strona powstała) do 31.12.2021r. było 4776 unikalnych wejść, średnio 12000 odwiedzin wszelkich podstron www, zajrzano do nas ze 136 państw, a najbardziej chętnymi do odwiedzenia naszej strony nadal są osoby z... Warszawy! Lublin od roku jest na drugim miejscu! :O :) 

Jeśli chodzi o województwa to dominuje mazowieckie, lubelskie i śląskie, a jeśli chodzi o państwa to Polska, USA (duża siła Polonii) i Ukraina!

W tym roku ze względu na wojnę niestety nasza strona straciła wiele wejść z Ukrainy na rzecz widzów głównie z Niemiec.


Bardzo serdecznie dziękujemy za szeroki odbiór naszej strony www! :D Na pewno będzie uzupełnianych wiele ciekawostek związanych z Wielką Czwórką!


2023.01.01

Dziś jest światowy dzień pokoju!

"Imagine all the people living life in peace..." 

To ważny dzień ze względu na toczącą się w Ukrainie wojnę z agresywną Rosją. 

Imagine there's no heaven, it's easy if you try No hell below us, above us only sky Imagine all the people living for today... Imagine there's no countries, it isn't hard to do Nothing to kill or die for, and no religion too Imagine all the people living life in peace... Imagine no possessions, I wonder if you can No need for greed or hunger - a brotherhood of man Imagine all the people sharing all the world... You may say I'm a dreamer, but I'm not the only one I hope someday you'll join us and the world will live as one.