newsy (Rok 2022)


Fan Club-u The Beatles w Lublinie - Reaktywacja (Polska)

2022.12.24-2023.01.06

Wesołych Świąt bożego narodzenia i Szczęśliwego nowego roku! 

Christmas Time (Is Here Again)!

Wszystkim naszym wspaniałym Fan Klubowiczom, licznym Sympatykom oraz Beatles-fanom z całej Polski oraz z całego Świata życzymy WESOŁYCH I PRZEDE WSZYSTKIM ZDROWYCH ŚWIĄT BOŻEGO NARODZENIA oraz SZCZĘŚLIWEGO I ZDROWEGO NOWEGO ROKU BEZ WOJEN I BEZ COVIDÓW! 😁🎄✌️❤️ Peace, Love & Beatlemania!!! ☮️ WAR IS OVER! IF YOU WANT IT! ☮️


Christmas time is here againChristmas time is here againChristmas time is here againChristmas time is here again Aint' been 'round since you know whenChristmas time is here againO U T spells out.

2022.12.08

dziś WSPOMINAmY Johna LENNONA

Liverpool, 09.10.1940 - New York City, 08.12.1980.

42 lata temu z rąk psychofanatycznego "fana" zginął John Lennon, nietuzinkowy, charyzmatyczny Beatles. Dziś w spokoju wspominany go, słuchamy jego płyt i przede wszystkim... pamiętamy :'( [*]

2022.11.29

dziś WSPOMINAmY George'a Harrisona

Liverpool, 25.02.1943 - Los Angeles, 29.11.2001.

21 lat temu zmarł na raka krtani "cichy" i "mistyczny" Beatles. Dziś w spokoju wspominany go, słuchamy jego płyt i przede wszystkim... pamiętamy [*]

2022.11.27

O Lubelskim Rocku

Prezes Fan Club-u Krzysztof Stanisław Werner w ramach Radia GabInNet przygotował autorski program do audycji "Kto pytał?". Nie zabrakło naszego Fan Club-u!

Dziś został wyemitowany program o "Lubelskim Rocku" przygotowany przez Prezesa Fan Club-u Krzysztofa St. Wernera. W programie oprócz omówienia muzyki rockowej prosto z Lublina i Lubelszczyzny, przeprowadzono wywiad z honorowym Fan Klubowiczem z brązowym medalem zasługi Marianem Biskim, wspominano śp. Jerzego Janiszewskiego (był również naszym honorowym Fan Klubowiczem), a także omówiono koncepcję fan klubowej inicjatywy utworzenia Park Rocku w Lublinie. Na temat Park Rocku szczegóły: https://www.fcbeatleslublin.pl/dzia%C5%82alno%C5%9B%C4%87/akcje-i-inicjatywy/park-rock-w-lublinie-2016-dzi%C5%9B

2022.11.01

Dziś w UroczystoŚci Wszystkich Świętych wspominamy zmarłych Beatlesów i naszych fan klubowiczów [*]

In My Life, I've loved them all... :( [*]

2022.10.09

Happy Birthday John!

Dziś w 82 rocznicę urodzin wspominamy Johna Lennona. Dziś w Fan Club-ie przez cały dzień króluje muzyka solenizanta! Słuchamy wszystkie jego najważniejsze przeboje :) 

Poza tym, dziś swoje urodziny ma syn Johna, Sean, a także syn producenta Beatlesów George'a Martina, Giles! Happy Birthday Sean & Giles! :)

2022.10.01

40 lat od powstania, 15 lat czynnej działalności!

Nasz Fan Club świętuje swoje urodziny! :) 

Dokładnie 1 października 1982 roku w Międzynarodowy Dzień Muzyki powstał nasz Fan Club! Historia naszej organizacji zaczęła się w trudnych i mało optymistycznych czasach, podczas powszechnego społeczno-politycznego peerelowskiego marazmu. Utworzenie Fan Club-u przez Krzysztofa Jana Wernera „podkoloryzowało” w dominujący w szarościach lubelskie osiedle Czechów. Obecnie wydaje się to niewiarygodne, że Fan Club o takiej tematyce w ogóle powstał! Zwłaszcza, że jak na ówczesne państwowe standardy była to muzyka „wichrzycielska”, „ze zgniłego zachodu”, z państwa „imperialistycznego”. Jednakże tylko taka muzyka wraz z niepowtarzalną energią Beatlemanii mogła rozgromić świat Sinych Smutasów, definiując oraz podkreślając, że Lublin, jak i cały lubelski region to kolejny Peppeland Wielkiej Czwórki!

Nasza organizacja zaczęła wprowadzać innowacyjne metody promocji muzyki The Beatles, tworząc precedensy, które stanowiły łamigłówkę w lokalnych, jak i ogólnokrajowych ośrodkach kultury. Jak to zawsze było, jest i będzie do naszego Fan Club-u wstępowali ludzie z różnych środowisk i warstw społecznych, którzy z dużym entuzjazmem kształtowali lubelską Beatlemanię. Dzięki temu powstało wiele niepowtarzanych projektów i wydarzeń, które już zapisały się na stałe w historii Lublina i Lubelszczyzny! Wielu naukowców i znawców muzyki The Beatles stwierdzili, że lubelski Fan Club The Beatles lat 80. był fenomenem w skali nie tylko regionu, ale takie całej Polski, a nawet Europy Środkowo-Wschodniej!  

To dziedzictwo od momentu reaktywacji Fan Club-u w 2015 roku jest wciąż kontynuowane! Przez ostatnie lata udowodniliśmy, a także pokazaliśmy na arenie międzynarodowej nasz odrębny i specyficzny rodzaj Beatlemanii, który został doceniony przez wiele światowych środowisk melomanów! Teraz mamy to szczęście, że żyjemy w lepszym świecie, niż to co było w latach 80. Dziś możemy dotknąć niegdyś zamknięty świat Beatlesów, możemy spotykać się ze świadkami historii bez jakichkolwiek ograniczeń ideowych i administracyjnych, a także pozyskiwać wydawnictwa fonograficzne z niemal każdego zakątku świata! 

Pepperland, który ujawnił się 40 lat temu w Lublinie, z małej lokalnej Beatles-wioski stał się globalną potęgą szerzącą uniwersalne, a także ponadnarodowe hasła pokoju i miłości! 

All You Need Is Love! Kolejne 40 lat, a nawet kolejne 64 lata dla naszego Fan Club-u! Give Peace a Chance! 

2022.09.08

Zmarła Królowa Wielkiej Brytanii Elżbieta II [*]

Dziś w Wielkiej Brytanii zgodnie z regułami monarchii wybrzmiewa smutna lecz pragmatyczna sentencja: "Umarła Królowa Elżbieta II, niech żyje Król Karol III!"  

Dziś zmarła Królowa Wielkiej Brytanii Elżbieta II [*] To z Jej decyzji Beatlesi otrzymali MBE, to Jej John Lennon zwrócił order, to z Jej decyzji przyznano tytuły szlacheckie Paulowi McCartneyowi i Ringowi Starrowi. Była częścią nie tylko tradycji Wielkiej Brytanii, ale też popkultury. To duży wstrząs dla Brytanii i jak i dla całej Europy [*] Będzie nam wszystkim brakować takiej światowej osobowości [*] 

2022.08.31

Fan Club-owe znaczki z Paulem McCartneyem rozdane!

Znaczki pocztowe Fan Club-u już u honorowych Fan Klubowiczów!

Wszyscy zainteresowani i aktywni honorowi Fan Klubowicze, którzy przez cały rok przyczyniali się do szerzenia Beatlemanii i promocji Fan Club-u otrzymali swoje znaczki z Paulem McCartney'em. Fan Club-owe znaczki są w pełni honorowane przez Pocztę Polską! Cenna zdobycz dla filatelistów ;) 

2022.08.17

Dziś w Radiowej TRójce Prezes Fan Club-u o Abbey Road

Studio Abbey Road, jako magiczne miejsce do tworzenia muzyki

Dziś o godzinie 14:40 Prezes Fan Club The Beatles w Lublinie - Reaktywacja PL Krzysztof Stanisław Werner udzielił krótkiego wywiadu na temat magii studia Abbey Road w Programie 3 Polskiego Radia "Trójka" 🙂 Zapraszamy na odsłuchanie audycji w podcaście obok <- 😉

Prezes Krzysztof Stanisław Werner (po prawej) z Rodem Davisem (po lewej) członkiem The Quarrymen - legendarnego zespołu Johna Lennona!

2022.08.08

Happy Birthday Christopher Stanley Werner!

Dziś świętuje swoje urodziny Krzysztof Stanisław Werner - Prezes główny naszego Fan Club The Beatles w Lublinie - Reaktywacja PL!!!

Życzymy wszystkiego co Beatlesowskie!!!

Happy Birthday! :D

Dedykujemy ulubiony utwór Prezesa, a mianowicie: 

2022.08.02

Żegnaj AnNo [*]

Ze smutkiem informujemy, że zmarła nasza honorowa Fan Klubowicza, aktorka i redaktora w Radiu Wnet Anna Frawley. Wyrazy współczucia dla całej rodziny, na zawsze zostaniesz w naszej pamięci [*]

2022.08.01

Christopher Stanley Werner wśród prężnych działaczy na rzecz szerzenia Beatlemanii!

Dziś Krzysztof Stanisław Werner - Prezes główny naszego Fan Club The Beatles w Lublinie - Reaktywacja PL został ujęty panteonie najaktywniejszych i najbardziej prężnych europejskich działaczy prowadzących organizacje poświęcone zespołowi The Beatles!

Prezes główny o tej nominacji: "-Czuję niezwykłą dumę wstępując do panteonu najaktywniejszych i najbardziej prężnych europejskich działaczy prowadzących organizacje poświęcone zespołowi The Beatles W tym panteonie znajdują się również Fan Klubowicze m.in. Sergey Radchenko oraz Sympatycy! To dopiero początek nowych możliwości naszego Fan Club-u The Beatles w Lublinie - Reaktywacja PL! Żółta łódź podwodna nabiera prędkości by wkrótce dopłynąć do Pepperlandu! "Why the Beatles?" Because, they are the best!!!"


2022.07.30-31

Siódmy Międzynarodowy Zlot Miłośników Beatlesów w Lublinie!

Kolejna edycja Beatlesowskiego zlotu organizowanego on-line przez nasz Fan Club The Beatles w Lublinie - Reaktywacja PL, 30-31 lipca 2022 roku! :)

Zapraszamy serdecznie na wydarzenie, które odbędzie się on-line na YouTubie i Skypie/Facebooku!

Podczas zlotu występy, prelekcje i pokazy artystyczne.

Podczas spotkania na YouTubie 30 lipca, wystąpią: Olek Zachowski -> Balletto di Bronzo -> Grazyna Bartosz -> Alicja Widz -> Psychedelic ef-Black -> Per Wium & Something -> Luigi Luppola & Bruno Panuzzo -> Edmund Thielow -> The French Lycée Claude Fauriel -> The FoxCats i Sergey Radchenko!

Z kolei na Skypie/Facebook 31 lipca odbędą się Beatles-pogaduchy z członkami an Club-u oraz z gośćmi! Poza tym odbędzie się mini-recital Zofii Golianek!

Zapraszamy na pokład żółtej łodzi podwodnej!!! :D 

------------------

Informujemy, że wszystkie zloty, spotkania, wizyty, happeningi i inne działania zarówno wewnętrzne i zewnętrzne (wszelkie wydarzenia publiczne Fan Club-u, czyli w tym Siódmy Międzynarodowy Zlotu Miłośników Beatlesów w Lublinie) mają otwarty, publiczny i nieograniczony charakter. W związku z tym wszystkie Fan Club-owe wydarzenia mogą być rejestrowane w formie audiowizualnej (tj. audio, video, zdjęcia itp.) na potrzeby publicznych, promocyjnych i informacyjnych dokumentów Fan Club-u The Beatles w Lublinie - Reaktywacja (PL), które są prezentowane i udostępniane bez ograniczeń (m.in. w serwisach społecznościowych, na YouTubie, na stronie www Fan Club-u itd.). Skutkiem tego każde uczestnictwo fizyczne, jak i on-line podczas publicznych wydarzeń i akcjach z Fan Club-u (w tym tegoroczny zlot) jest równe z automatycznym wyrażaniem zgody na utrwalenie i rozpowszechnianie wizerunku dla potrzeb działalności Fan Club-u The Beatles w Lublinie - Reaktywacja (PL)!

Linki do wydarzenia :) :

YouTube: https://youtu.be/7eSZvIWn7L4 (program TV)

Skype: https://join.skype.com/JrfzhRbsSnF2 (tylko dla czynnych uczestników wydarzenia)

Facebook: www.facebook.com/fcbeatleslublinpl (dla wszystkich widzów)

2022.07.07

Happy Birthday Ringo!

Dziś świętuje swoje 82 urodziny Ringo Starr najlepszy perkusista wszechświata! Dziś słuchamy jego piosenek i oglądamy materiał Fan Club-u sprzed dwóch lat, gdy życzyliśmy Ringowi wszystkiego najlepszego z okazji okrągłej 80 ;)  

2022.06.22

Happy Birthday Christopher John Werner!

Dziś świętuje swoje urodziny Krzysztof Jan Werner - założyciel i Prezes honorowy naszego Fan Club The Beatles w Lublinie - Reaktywacja PL!!!

Życzymy wszystkiego co Beatlesowskie!!!

Happy Birthday! :D

Dedykujemy ulubiony utwór Prezesa honorowego a mianowicie: 

2022.06.18

HAPPY BIRTHDAY PAUL!

Dziś Paul McCartney kończy 80 lat!!!

Dziś 80 rocznicę urodzin świętuje PAUL MCCARTNEY! W związku z tą wyjątkową chwilą w ramach Poczty Polskiej wyemitowaliśmy okolicznościowy Fan Club-owy znaczek pocztowy! Znaczek jak najbardziej jest ważny w ramach przesyłek pocztowych, więc może posłużyć jako oryginalny znaczek na kopercie

Jest to druga seria Fan Clubo-wego znaczka (pierwszy został wyemitowany w związku 80-rocznicą urodzin Johna Lennona) przedstawiającego Paula w wersji animowanej z 1977 roku w okresie jego największej świetności po rozpadzie The Beatles, w momencie wpuścił na rynek muzyczny ikoniczny utwór Mull of Kintyre!

Prawdziwy, limitowany znaczek otrzymają najaktywniejsi Fan Klubowcze posiadający ważną legitymację, którzy przez ostatni rok włączyli się i zaangażowani się w działalność naszego Fan Club-u od ostatniego do zbliżającego się zlotu (tj. od 24 lipca 2021 do 31 lipca 2022)!

Happy Birthday Paul!!!

2022.06.17

Fan Club znów na łamach prasy!

Wywiad Prezesa Fan Club-u na temat rzekomej śmierci Paula McCartney'a w Tygodniku TVP!

Dziś w ramach Tygodnika TVP ukazał się artykuł "Kończy 80 lat i żyje. Choć już ponad pół wieku temu, po wydaniu „Abbey Road”, spekulowano, że „Paul is dead”", gdzie w zacnym gronie redaktorów Piotra Metza i Romana Rogowieckiego, udzielił wywiadu Prezes naszego Fan Club The Beatles w Lublinie - Reaktywacja PL - Krzysztof Stanisław Werner na temat rzekomej śmierci Paula McCartneya w 1966 roku. Jest to kolejny artykuł gdzie jest info o naszym Fan Club-ie! W przyszłym tygodniu artykuł ukaże się w języku angielskim i ukraińskim!

Więcej artykuł i materiałów telewizyjnych, tutaj: www.fcbeatleslublin.pl/fan-club-w-mass-mediach

2022.06.01

Beatles-inicjatywa Naszego Fan Klubowicza Waldemara Mieszkowskiego!

Koncert piosenek zespołu The Beatles w Zespole Szkół im. Macieja Rataja w Reszlu (województwo warmińsko-mazurskie)

Nasz Fan Klubowicz Waldemar Mieszkowski wraz z nauczycielem muzyki Tomaszem Kolendą zorganizowali koncert piosenek zespołu The Beatles. Wykonawcami utworów byli uczniowie Zespołu Szkół im. Marii Curie-Skłodowskiej w Kętrzynie. Koncert został ciepło przyjęty przez słuchaczy, potwierdzając, że cudowne zjawisko Beatlemanii jeszcze nie wyśpiewało swojej ostatniej zwrotki! Gratulacje dla naszego Fan Klubowicza!

2022.05.22

Wkrótce kolejna edycja naszych Beatles-zlotów!

Siódmy Międzynarodowy Zlot Miłośników Beatlesów w Lublinie już w lipcu!

Grasz na gitarze, flecie czy pianie utwory Beatlesów? Malujesz, rysujesz, rzeźbisz Beatlesów? Robisz coś kultywując twórczość Beatlesów i chciałbyś zaprezentować to innym Beatlefanom? A może znacz kogoś, kto robi ww. rzeczy? Zgłoś swój temat na najbliższy SIÓDMY Międzynarodowy Zlot Miłośników Beatlesów w Lublinie na maila fanclub.thebeatles.lublin@gmail.com do max 5 czerwca 2022 roku!!!! 

Mimo, że kilka dni temu zniesiono stan epidemii w Polsce, to pandemia jeszcze się do końca nie skończyła (stan zagrożenia epidemicznego). W związku z tym, w tym roku zlot będzie on-line (YouTube, Facebook i Skype). Prosimy, aby wszelkie Wasze materiały przygotować i wysłać na wersję on-line zlotu ;)

2022.04.29

HAPPY BIRTHDAY Klaus!

Klaus Voormann kończy 84 lata.

Dziś świętuje Klaus Voormann niemiecki artysta, muzyk, producent muzyczny i przede wszystkim przyjaciel Beatlesów! Dla Beatlesów zaprojektował ikoniczną okładkę Revolver, jak również gdy Wielka Czwórka zaczęła solowe kariery nagrywał i występował z nimi grając na basie!

Happy Birthday Klaus Voormann!

2022.04.11-18

Wesołych Świąt Wielkanocnych!

Dla wszystkich Beatlefanów z całego świata!

Życzymy, a wręcz pragniemy, by wszyscy Fan Klubowicze, Sympatycy, pozostali Beatlefani, a także wszyscy dobrzy i szczerzy ludzie na całym świecie nigdy nie doznali jakichkolwiek smutków i goryczy z powodu wojen, konfliktów, uprzedzeń czy krzywdzących stereotypów.  

Happy Easter (#WarIsOver)!!!

Fot. Jakub Ciepliński (Polskie Stowarzyszenie Flipperowe)

2022.03.27

Beatles-Flipper w Polsce

W Warszawie w klubie Zagrywki przy Nowym Świecie.

Kilka dni temu napisał do nas Jakub Ciepliński z Polskiego Stowarzyszenia Flipperowego, który trafił na naszą stronę w poszukiwaniu ciekawych flipperów. Na naszej stronie w dziale polecane gry zamieściliśmy jako ciekawostkę, że takie automaty swego czasu istniały, dlatego przez to dotarł na nasze www. Podzielił się informacją, że Beatles-flipper (który jest na naszej stronie) znajduje się w Polsce, a dokładnie w Warszawie w klubie Zagrywki na Nowym Świecie!!! Podzielił się również filmikiem jak należy grać na takim fliperze by uzbierać jak największą liczbę punktów: https://youtu.be/U4uHZFGOhm0

Fan Klubowicze na pewno zajrzą do tego klubu jak tylko będą prędzej czy później w Warszawie!

Dziękujemy Jakubowi Cieplińskiemu za ciekawe info! :) 

2022.02.24

APEL SERGEY'A RADCHENKO O POMOC HUMANITARNĄ DLA UKRAINY!

Nasz honorowy Fan Klubowicz ze złotym medalem i ambasador The Beatles Story Muzeum w Liverpoolu z apelem o pomoc w sprawie zakupu samochodu 4x4 dla transportu humanitarnego w Ukrainie!

UWAGA FAN KLUBOWICZE, SYMPATYCY I BEATLEFANI!

Zawracamy się z prośbą od Sergey Radchenko – Ambasadora The Beatles Story Muzeum w Liverpoolu i naszego honorowego członka Fan Club The Beatles w Lublinie - Reaktywacja PL ze złotym medalem. Poszukuje w imieniu ukraińskiej organizacji zajmującej się na miejscu sprawami humanitarnymi w ścisłych rejonach walk, DOWOLNEGO samochodu 4x4! Samochód może być stary, z dowolną rejestracją i bez jakichkolwiek wygód tylko, aby był w pełni sprawy i radził sobie w jeździe po trudnych terenach.

Dodatkową opcją pomocy jest wspomożenie finansowe w kupnie takiego auta na miejscu w Ukrainie. Wiele osób, chce odprzedać takie auta, aby mieć pieniądze na przetrwanie, na uchodźstwie. W związku z tym, aby pomóc należy wpłacić przelewem zagranicznym DOWOLNĄ KWOTĘ w Euro lub w Dolarach amerykańskich bezpośrednio na konto zarządzane przez Sergey’a Tsekhotskiy’ego (zajmuje się sferą finansową akcji), tytułem wpłaty: „Donation for transport”.

Zarówno w materiale video jak i poniżej przedstawiamy numery kont bankowych, na które należy wpłacać pieniądze. Warto wpłacić jak najszybciej, ponieważ standardowy przelew dociera do beneficjenta 2-3 dni robocze!!!

Przypominamy, że kwota wpłaty może być DOWOLNA! Nawet 1 euro się przyda!

Dane niezbędne do przelewu:

W EURO:NAZWA I ADRES:TSEKHOTSKIY SERGEY, Ukraine, 13337, HryshkivtsiNUMER KONTA (trzeba wpisać razem z UA):UA253052990000026205876627374PAŃSTWO:UkrainaSWIFT CODE/BIC:PBANUA2XWaluta:EURTytuł wpłaty:Donation for transport-----------------------------W Dolarach amerykańskich:NAZWA I ADRES:TSEKHOTSKIY SERGEY Ukraine,13337, HryshkivtsiNUMER KONTA (trzeba wpisać razem z UA):UA903052990000026202876628343PAŃSTWO:UkrainaSWIFT CODE/BIC:PBANUA2XWaluta:USDTytuł wpłaty:Donation for transport-----------------UWAGA: W niektórych bankach pytają się na czyje podmioty rozłożyć koszty operacyjne przelewu. Zalecamy opcję na koszt nadawcy. Do kwoty wpłaty bank dolicza dodatkowe 20% kosztów operacyjnych, wynikających że Ukraina jest poza strefą Unii Europejskiej. Przykładowo do przelewu w kwocie 20zł (licząc na złotówki) zostanie doliczone dodatkowo 4zł kosztów operacyjnych w standardowej opcji przelewu.

2022.03.08

Serdeczne życzenia dla Fan Klubowiczek...

...oraz Sympatyczek, a także dla wszystkich kobiet na całym świecie!

Życzmy wszystkim kobietom, aby nigdy nie doświadczyły jakichkolwiek cierpień, czy to w małym gronie czy też w skali globalnej. ✌️ 

#ImaginePeace #Woman

2022.03.06

#GIVEPEACEACHANCE

WAR IS OVER! IF YOU WANT IT!

Chcemy bardzo serdecznie podziękować wszystkim zaangażowanym Fan Klubowiczom oraz Sympatykom, którzy włączyli się w #pomocdlaUkrainy! Jesteśmy pełni uznania waszej nieodzownej pomocy dla naszych przyjaciół, Sympatyków i Fan Klubowiczów z Ukrainy.

 Wśród nas Beatlefanów króluje pacyfistyczne przekonanie, że "wszystko czego potrzebujesz jest miłość" i ta miłość właśnie się odzwierciedla w takich działaniach humanitarnych. "Wojna jest skończona jeśli tego chcemy" i w sumie to się już ziściło pokazaliśmy że tej ani żadnej innej wojny nie chcemy i to na pewno się spełni bo "dajemy szansę pokojowi". Wyobrażamy sobie, że już w tej chwili się wojna zakończyła, choć nie będąc zbyt naiwnymi wiemy, że to nie będzie takie proste i może ona jeszcze trwać. 

Ważne abyśmy nie marnowali naszego potencjału i nadal nawoływali o #GivePeaceAChance ☮️! To działa, bo już są pierwsze wyrwy tego kolosa na glinianych nogach! 

#Imagine #WarIsOverIfYouWantIt #GivePeaceAChance #OnlyPeopleCanChanceTheWorld #PowerToThePeople #FredaPeeple #AllYouNeedIsLove #GimmeSomeTruth!

KStW & KJW
Źródło: https://www.facebook.com/photo?fbid=500516044776970&set=a.281214280040482
Źródło: https://www.facebook.com/photo?fbid=506958497461489&set=a.281253826698625

2022.02.27/28

ringo i Paul przeciwko wojnie!

Ex-Beatlesi jednoczą fanów i nawołują o zaprzestanie konfliktu na Ukrainie wywołanego przez agresora Rosję!

24 lutego 2022 roku Rosja zaatakowała suwerenną Ukrainę, z dnia na dzień zmieniając nasz dotychczasowy świat. Od pierwszych dni z apelem o pokój nawoływała Yoko Ono i nieco później pierworodny syn Johna Lennona, Julian. Yoko "zapaliła" światło na IMAGINE PEACE TOWER i poprosiła fanów, aby rozpowszechniać hasło Johna #GivePeaceAChance. Do akcji przyłączyli się między innymi The Quarrymen i oficjalna strona The Beatles. 

Niestety nie było odzewu od Paula McCartneya i Ringo Starra, co wywołało wśród fanów (w tym nas) lawinę prób, aby jako niekwestionowani autoryteci kultury muzycznej wyrazili się w jakikolwiek sposób wobec zaistniałego konfliktu zagrażającemu wybuchowi III wojny światowej. Zważywszy, że od zawsze wyrażali poglądy pacyfistyczne.

I oto 27 lutego Ringo Starr opublikował "Why do we only rest in peace? Why don't we live in peace, too?", a dzień później (28 lutego) Paul McCartney wyraził współczucie dla Ukraińców w związku zaistniałą sytuacją (#StandWithUkraine) przypominając cudowny koncert w Kijowie w 2008 roku! 

Dziękujemy Ringo i Paul za Wasz głos, który jest bardzo potrzebny naszym przyjaciołom z Ukrainy, a także potrzebny wszystkim ludziom dobrej woli na całym świecie!

Dziękujemy również najmocniej Yoko Ono, która od początku włączyła się w sprawę, apelując by DAĆ SZANSĘ POKOJOWI! #GIVEPEACEACHANCE!

2022.02.25

HAPPY heavenly BIRTHDAY George!

Gdyby żył, George Harrison miałby 79 lat.

Dziś świętowałby swoje urodziny "cichy Beatles" - George. Muzyk ceniący przyrodę, wewnętrzny spokój i przede wszystkim światowy pokój. Zważywszy na obecną sytuację geopolityczną te słowa George'a "Give Me Love (Give Me Peace On Earth)" warto wziąć głęboko do serca. 

2022.02.24

#GIVEPEACEACHANCE FOR UKRAINE!

WAR IS OVER! IF YOU WANT IT!

Solidaryzujemy się ze wszystkimi Sympatykami i Fan Klubowiczami z Ukrainy, którzy stanowią trzecią siłę naszego Fan Club The Beatles w Lublinie - Reaktywacja PL (10% naszych Sympatyków pochodzi z Ukrainy). 

W ramach duchowego wsparcia apelujemy abyśmy przyłączyli się do inicjatywy Yoko Ono, wydrukowali napis #GivePeaceAChance i wywiesili na oknie swojego domu/pracy/itd. Pokażmy nasz sprzeciw przeciwko wojnie! Giną ludzie, czyli giną osoby mające marzenia, cele, historię, bliskich...! #Imagine #WarIsOver

2022.02.18

HAPPY BIRTHDAY YOKO ONO!

Dziś artystka świętuje 89 urodziny!

Żona Johna Lennona, wokalistka, aktywistka i przede wszystkim artystka dziś kończy 89 lat! Cały nasz Fan Club życzy Yoko wszystkiego co najlepsze! 200 lat!


"We're all water from different rivers. That's why it's so easy to mee.t We're all water in this vast, vast ocean. Someday we'll evaporate together"

2022.02.11-14

The Beatles Get Back: The Rooftop Concert

Od dziś do poniedziałku w polskich, wybranych kinach IMAX

The Beatles Get Back: The Rooftop Concert do obejrzenia od dziś do poniedziałku w kinach w Warszawie, we Wrocławiu, Łodzi, Poznaniu i Katowicach 🙂 Get Back!!!


2022.02.06

Zmarł Redaktor Artur Borkowski [*]

Dziś zmarł wieloletni redaktor Kuriera Lubelskiego [*]

Redaktor Artur Borkowski przeprowadził w 1988 roku z ówczesnym Prezesem naszego Fan Club-u Krzysztofem Janem Wernerem wywiad na temat planów i przyszłości naszej organizacji. Wyrazy współczucia dla rodziny Pana redaktora. 

2022.02.05

HAPPY BIRTHDAY Horst Fascher!

Dziś świętuje urodziny Horst Fascher!

Przyjaciel i ochroniarz Beatlesów z czasów ich pobytu w Niemczech w latach 1960-1962, a także współzałożyciel hamburskiego Star Club-u!

2022.01.03

Żegnaj Andrzeju [*]

Z wielką przykrością nam zawiadamiać, ale zmarł nasz wieloletni Fan Klubowicz Andrzej Sokołowski.... Dziękujemy Andrzejowi za jego wkład w Beatlemanię i jego aktywność w Fan Club-ie jeszcze z czasów lat 80. Wyrazy współczucia dla całej rodziny, na zawsze zostaniesz w naszej pamięci [*]

Wiele osób mogło poznać Andrzeja z dwóch materiałów o Fan Club-ie z Panoramy Lubelskiej z lat 80.

1:16-1:50 oraz 3:56-4:17

2022.01.01

Ciekawe staystyki Fan Club-u

W ciągu dwóch lat Fan Club ze swoją stroną www dotarł do każdego kontynentu! 

Od 1.10.2019r. (kiedy strona powstała) do 31.12.2021r. było 3456 unikalnych wejść, średnio 11000 odwiedzin wszelkich podstron www, zajrzano do nas ze 110 państw, a najbardziej chętnymi do odwiedzenia naszej strony były osoby z... Warszawy!

To było nie lada zaskoczenie, ponieważ po dość długiej dominacji Lublina, to jednak Warszawa do nas często zagląda Choć akurat się temu nie dziwimy, bo... sporo Lubelaków mieszka w Warszawie! ;) 

Jeśli chodzi o województwa to dominuje mazowieckie, lubelskie i śląskie A jeśli chodzi o państwa to Polska, USA (duża siła Polonii) i Ukraina!

Bardzo serdecznie dziękujemy za szeroki odbiór naszej strony www! :D Na pewno będzie jeszcze więcej ciekawostek i unikalnych podstron związanych z Wielką Czwórką!

2022.01.01

Dziś jest światowy dzień pokoju

"Imagine all the people living life in peace..." 

Imagine there's no heaven, it's easy if you try No hell below us, above us only sky Imagine all the people living for today... Imagine there's no countries, it isn't hard to do Nothing to kill or die for, and no religion too Imagine all the people living life in peace... Imagine no possessions, I wonder if you can No need for greed or hunger - a brotherhood of man Imagine all the people sharing all the world... You may say I'm a dreamer, but I'm not the only one I hope someday you'll join us and the world will live as one.