The Beatles UA

(Ukraina)

Współpraca

Podczas Czwartego Międzynarodowego Zlotu Miłośników Beatlesów w Lublinie (29 lipca 2019r.) Prezes Główny Fan Club-u Krzysztof Stanisław Werner oraz Sergey Radchenko ambasador The Beatles Story Muzeum w Liverpoolu podpisali list intencyjny nawiązując tym samym stałą współpracę między naszym Fan Clubem, a wszystkimi ukraińskimi środowiskami i organizacjami Beatlesowskimi "The Beatles UA" (Ukraina). "The Beatles UA" jest ogólnokrajową organizacją z siedzibą w Kijowie reprezentującą i zrzeszającą wszystkich Beatlefanów z całej Ukrainy, w tym też lokalne fan kluby i ośrodki FabFour .

Początki współpracy sięgają momentu przyznania naszemu Fan Club-owi przez The Beatles Story Muzeum w Liverpoolu autoryzacji w lipcu 2016 roku. Dave Milner ówczesny menadżer The Beatles Story ds. marketingu i PR skontaktował nas z Sergeyem Radchenko, który jako 1 z 25 światowych ambasadorów reprezentuje instytucję na terenie Środkowo-Wschodniej Europy. Sergey Radchenko z racji ze swojej funkcji jest również reprezentantem wszystkich Beatlesowskich środowisk na Ukrainie. Pierwszymi wspólnymi przedsięwzięciami będącymi prapoczątkami stałej współpracy z całą ukraińską społecznością FabFour było zorganizowanie IV spotkania Fan Club-u, wsparcie drugiego i trzeciego Międzynarodowego Zlotu Miłośników Beatlesów w Lublinie (drugi zlot swoim patronatem honorowym objęła Ambasada Ukrainy w Rzeczpospolitej Polskiej), a także wspólne wyjazdy dyplomatyczne i nawiązanie owocnych kontaktów z osobami bezpośrednio związanymi z zespołem The Beatles m.in. Horst Fascher, Gibson Kemp oraz zespół The Quarrymen.

Przełomami naszej ścisłej współpracy było współtworzenie w 2017 roku inicjatywy Beatlesowskiego Centrum Rozwojowego Europy Środkowo-Wschodniej oraz współorganizacja w 2019 roku wydarzenia w Egerze On the Road to Egri Road . Podczas ostatniego Prezesi naszego Fan Club-u poznali zarząd i członków The Beatles UA. Owocne spotkanie przerodziło się w powstanie inicjatywy by uściślić naszą współpracę o całe środowisko Beatlefanów na Ukrainie!

Nasza oficjalna współpraca (od momentu podpisania listu intencyjnego) jest jeszcze w fazie początkowej. Niemniej, mimo krótkiego stażu "oficjalnej" współpracy z całym środowiskiem Beatlefanów na Ukrainie można już powiedzieć, że osiągnęliśmy wiele wspólnych celów, które kształtują światową Beatlemanię!

Dokument potwierdził kontynuowaną już od lipca 2016 roku (po podpisaniu listu intencyjnego z Lwowskim Fan Klub-em The Beatles) współpracę naszego Fan Club-u z ukraińskimi odpowiednikami naszej organizacji. W związku z tym nasze Fan Club-owe strony na Facebooku oraz niniejsza www są automatycznie tłumaczone na język ukraiński.

W kwietniu 2020 roku na Ukrianie ukazała się książka Valery'ego Voyshvilo pod tytułem Beatledrive (Wyd. Y. Chabanenko, Czerkasy 2020), w którym został poświęcony rozdział naszemu Fan Club-owi. Szczegóły w recenzjach książki: https://beatles.com.ua/blogs/bolshie-radosti-malenkogo-kollekcionera/kniga-valerija-voishvilo-bitldraiv-cherk.html?fbclid=IwAR26J-poX9L7P7xmbJ15UIoKS2s0yZEfBVvIvB_DtSAWJY6SqHe4eOSz-z4 ; https://beatles.com.ua/forum/thread347-1.html

Jeśli chcielibyście być na bieżąco z Beatlesowskimi wydarzeniami organizowanymi na Ukrainie, to serdecznie polecamy stale zaglądać na stronę The Beatles UA!

Sergey Radchenko reprezentujący środowisko Beatlefanów na Ukrainie biegle porozumiewa się w języku polskim, angielskim, francuskim, niemieckim i arabskim.


Adres:

The Beatles UA

WWW: https://beatles.com.ua

strona The Beatles UA (Ukraina)

https://beatles.com.ua/

o Beatles-współpracy Lublin-kijów na STRONACH www

Wspólne zdjęcia i filmy

Fot. Krzysztof Stanisław Werner, Krzysztof Jan Werner, i Ihor Vrublevskyi