Beatles For Alle

(Królestwo Danii)

Współpraca

Podczas Trzeciego Międzynarodowego Zlotu Miłośników Beatlesów w Lublinie (28 lipca 2018r.) Prezes Główny Fan Club-u Krzysztof Stanisław Werner oraz skandynawski redaktor muzyczny Per Wium podpisali list intencyjny nawiązując tym samym stałą współpracę między naszym Fan Clubem, a zarządzaną przez Pera Wiuma stroną Beatles For Alle (Królestwo Danii). Redaktor Per Wium jest znaną postacią w krajach Skandynawskich, oprócz pisania muzycznych felietonów i prowadzeniu licznych audycji radiowych poświęconych muzyce The Beatles, ABBY oraz Franka Zappy, jest również muzykiem oraz kompozytorem. Był liderem duńskiego zespołu Thomsen&Wium oraz autorem wielu utworów grupy. Zarówno z zespołem, jak i w twórczości solowej nagrał trzy płyty [Long Play] (Et Ærligt Smil (1979), To (1980) i Ind I Det Blå (1987)) oraz kilka singli m.in. Hvid Og Sort/Tankestreger (1987).

Początki współpracy z Perem Wiumem sięgają 2 maja 2018 roku, gdy Prezesi Fan Club-u (Krzysztof Stanisław i Krzysztof Jan Wernerowie) udali się w dyplomatyczną podróż do Norwegii by spotkać się z Bente Reimers Moe i Rogerem Stormo z zarządu norweskiego Fan Club-u The Beatles - Norwegian Wood. Owocne spotkanie w Oslo zaowocowało skontaktowaniem naszego Fan Club-u z duńskim redaktorem Per Wiumem w Kopenhadze. Per Wium zainteresowany działalnością naszej organizacji z radością przyjął nasze zaproszenie do Lublina na Trzeci Międzynarodowy Zlot Miłośników Beatlesów proponując tym samym swój wykład na temat wpływu muzyki klasycznej na twórczość zespołu The Beatles. Podczas swojego pobytu w Polsce Per Wium był zauroczony zarówno naszym miastem i rozmachem naszego zlotu. 28 lipca 2018 roku Prezes Fan Club-u i redaktor Per Wium podpisali list intencyjny rozpoczynając stałą obopólną współpracę Fan Clubu oraz Beatles For Alle.

Nasza współpraca polega na wzajemnym przekazywaniu informacji o realizowanych Beatles-przedsięwzięciach przez Pera Wiuma i nasz Fan Club. Przykładem wspólnych działań było informowanie i relacjonowanie ciekawego cyklu koncertów Pera Wiuma w 2019 roku (duńskie koncerty zostały poświęcone 50-leciu płyty Abbey Road ([szczegóły w VI wydaniu naszej gazety]). Z kolei Per Wium przekazuje informacje o organizowanych przez nas Beatles-wydarzeniach w swoim kraju (np. informacje o naszym spotkaniu Fan Club-u w Krakowie, w związku z koncertem Paula McCartneya w Krakowie).

W ramach współpracy od lipca 2018 roku nasze Fan Club-owe strony na Facebooku oraz niniejsza www są automatycznie tłumaczone na język duński.

Jeśli chcielibyście być na bieżąco z Beatlesowskimi wydarzeniami organizowanymi w Danii, to serdecznie polecamy stale zaglądać na stronę Beatles For Alle! Redaktor Per Wium co dzień prezentuje bardzo ciekawe Beatles-informacje! Polecamy!

Redaktor biegle porozumiewa się w języku angielskim.


Adres:

Beatles For Alle (Per Wium)

WWW: www.facebook.com/Beatlesforalle


Per Wium

WWW: http://jangmark.dk/?s=Per+Wium

Kontakt poprzez agencję JANGMARKS AGENTUR:

Kronprinsessegade 46 F

1306 København K

Tlf. 6015 9999

Email: kontakt@jangmark.dk

strona Beatles For Alle i inne zarządzane przed redaktora pera wiuma (Królestwo Danii)

o Beatles-współpracy Lublin-kopenhaga na STRONACH www

wspólne zdjęcia i filmy

Fot. Krzysztof Stanisław Werner, Krzysztof Jan Werner i Elise Kold