Szósty Międzynarodowy Zlot Miłośników Beatlesów w Lublinie

Międzynarodowa telewizja streamingowa Fan Club-u The Beatles w Lublinie - Reaktywacja (PL), 24-25 lipca 2021 roku

24 i 25 lipca 2021 roku odbył się Szósty Międzynarodowy Zlot Miłośników Beatlesów w Lublinie organizowany przez nasz Fan Club! Szósta edycja niezapomnianej wspólnej zabawy przy rytmach muzyki Beatlesów i druga w wersji telewizyjnej z powodu nadal ciągnącej się pandemii COVID-19.

Tegoroczny zlot przebił wszelkie dotychczasowe osiągnięcia z poprzednich zlotów zapisując się w historii naszej organizacji, jako najchętniej obserwowane, oglądane i udostępniane Beatlesowskie sympozjum Fan Club-u! Mimo niesprzyjających pandemicznych okoliczności, ograniczeń, które krępują wszystkich na świecie, szósty zlot pokazał siłę internetowej wspólnoty! Specjalni goście zlotu z ośmiu państw z Europy i Ameryki Północnej, obserwujących event z niemal każdego krańca globu, ponad tysiąc wyświetleń pod telewizyjnym materiałem na YouTubie, drugie tyle na Facebooku i przede wszystkim wśród występujących „Beatles”, a bardziej Quarrymen – Rod Davis! Bezkonkurencyjny i wyjątkowy zlot!

Prowadzącymi telewizyjnego zlotu byli Prezesi Fan Club-u Krzysztof Stanisław i Krzysztof Jan Wernerowie, którzy zaprezentowali przygotowane przez siebie i Fan Klubowiczów materiały wideo. Głównymi tematykami zlotu była międzynarodowość i historia Beatlemanii m.in. w państwach byłego „Bloku Wschodniego”, ale także przedstawienie wzajemnej przyjaźni Beatlesów z zespołem The Rolling Stones!

Obszerna część zlotu została poświęcana zjawisku Beatlemanii w Czechosłowacji i współczesnych Czechach przez Jana Blümla adiunkta Uniwersytetu Palackiego w Ołomuńcu (Czechy). Jan zaprezentował nam ciekawe historie m.in. o spotkaniu Karela Gotta z Johnem Lennonem, a także covery piosenek Beatlesów wykonanych przez czeskich i słowackich artystów. Kolejne tematy zaprezentowane przez Grażynę Bartosz, Claudiego Padelliego przedstawiający się pod pseudonimem They Trippers (Włochy), Per Wium (Dania) i Alicja Widz odnosiły się do bliskiej znajomości i współpracy The Beatles z The Rolling Stones. Warto zaznaczyć, że podczas drugiego dnia zlotu w ramach Beatlesowskich-pogaduch dołączył do nas Daniel Macidłowski Prezes Polskiego Fan Klubu The Rolling Stones, który zaprezentował niezwykłe wideo z prezentacją własnoręcznie zrobionej rzeźby Żółtej Łodzi Podwodnej! Dzieło powstało specjalnie na potrzeby naszego zlotu! Mega, wow!!!

Opócz tego podczas zlotu swoje materiały wideo zaprezentowali: Edmund Thielow (Niemcy) ukazując za pomocą zdjęć historię działalności swojej organizacji The Beat Archiv oraz Terry Crain (USA) przesyłając krótki materiał z prezentacją wyjątkowych, oryginalnych komercyjnych pamiątek związanych z Beatlesami z lat 60.!

Podczas zlotu odbyły się fenomenalne Beatles mini-recitale zespołu Spiv Brativ z Czerkas (Ukraina), Isy Conar, Olka Zachowskiego i grupy Psychedelic eF-Black. W przypadku ostatniego zespołu muzyka była tłem dla zachwycającego swą oryginalną, surrealistyczną stylistką, zbioru fotografii Alicji Widz, które nawiązywały do dwóch płyt zespołu Magical Mystery Tour i Yesterday and Today.

Jednakże najważniejszym, kulminacyjnym punktem całego zlotu był zrealizowany specjalnie dla nas recital Roda Davisa (Wielka Brytania) z legendarnego zespołu The Quarrymen! Co więcej, podczas Beatlesowskich-pogaduch Rod Davis przyłączył się do naszego zlotu, na żywo i opowiedział wszystkim zainteresowanym Fan Klubowiczom anegnoty związane z jego przyjaźnią z Johnem Lennonem i Paulem McCartney’em! Poza tym, Rod chętnie odpowiadał na wiele intrygujących pytań zgromadzonych fanów! To było dla nas ogormne przeżycie!

Warto wspomnieć, że współkoordynatorem drugiego dnia zlotu był Sergey Radchenko (Ukraina), który wspomógł w zaproszeniu nietuzinkowego gościa na nasze międzynarodowe spotkanie!

Rok temu wspominaliśmy, że nowe telewizyjne przedsięwzięcie otworzy nową ścieżkę rozwoju dla naszego Fan Club-u i naszych międzynarodowych Beatlesowskich zlotów! Szósta edycja zlotu te założenia potwierdziła i co więcej potwierdzi jeszcze bardziej, „BECAUSE the world is round it turns me [us] on (…)”!!!

video z TRANSMISJI telewizyjnego ze zlotu:

TV SHOW na YouTubie z 24.07.2021r.

"Beatlesowskie pogaduchy" na Facebooku/Skypie z 25.07.2021r.

Zdjęcia ze zlotu

Fot. Krzysztof Stanisław Werner, Krzysztof Jan Werner, Dariusz Artur Radzikowski, Alicja Widz, Grzegorz Cel, Daniel Macidłowski, Grażyna Bartosz i FCBeatlesLublinPL