Siódmy Międzynarodowy Zlot Miłośników Beatlesów w Lublinie

Międzynarodowa telewizja streamingowa Fan Club-u The Beatles w Lublinie - Reaktywacja (PL), 30-31 lipca 2022 roku

30 i 31 lipca 2022 roku odbył się Siódmy Międzynarodowy Zlot Miłośników Beatlesów w Lublinie organizowany przez nasz Fan Club! Siódma edycja niezapomnianej wspólnej zabawy przy rytmach muzyki Beatlesów i trzecia w wersji telewizyjnej z powodu nadal ciągnącej się pandemii COVID-19 i skomplikowanej sytuacji polityczno-gospodarczej po ataku agresywnej Rosji na suwerenną Ukrainę.

Tegoroczny zlot prowadzony przez Prezesów naszego Fan Club-u – Krzysztofa Stanisława i Krzysztofa Jana Wernerów był kolejną magiczną mozaiką Beatlesowskich interpretacji i artystycznych pokazów zaprezentowanych przez Fan Klubowiczów oraz Beatlefanów z sześciu europejskich państw! Przez dwa dni ponad tysięczna Beatlesowska widownia z YouTube’a i Facebooka bawiła się w rytmie niezapomnianych melodii potwierdzając, że wspólnota naszego Fan Club-u wciąż prosperuje oraz zapisuje na kartach historii światowych fan klubów, kolejne dowody istnienia wspaniałego zjawiska Beatleamnii!

W tym roku głównym atutem telewizyjnego zlotu były występy utalentowanych muzyków i pasjonatów, którzy zaprezentowali wyjątkowe interpretacje utworów Wielkiej Czwórki. Wśród polskich artystów zaprezentowali się członkowie lubelskiego zespołu Psychedelic ef-Black, rzeszowskiej grupy The FoxCats, Olek Zachowski z Kędzierzyna-Koźla, a także (podczas drugiego dnia zlotu) Zofia Golianek z Lublina. Z kolei z zagranicy: Balletto Di Bronzo (Włochy), Per Wium & Something z (Królestwo Danii) i uczniowie z liceum imienia Claude’a Fauriela w Saint-Étienne (Francja)! Niepowtarzalne interpretacje korespondowały z artystyczną galerią fotografii Alicji Widz z Lublina, multimedialnym pokazem Edmunda Thielowa z Glauchau (Niemcy), a także prezentacją działalności oficjalnego włoskiego Fan Club-u The Beatles „Pepperland” i videorelacją z odsłonięcia pomnika The Beatles w Locri (Włochy)! Ważnym uzupełnieniem tegorocznego zlotu były prelekcje Grażyny Bartosz z Leszna na temat książek poświęconych naszym ulubieńcom, a także Sergey’a Radchenki (Ukraina) na temat fenomenalnego zjawiska ogólnoświatowej Beatlemanii. Podczas drugiego dnia zlotu, gdy odbywały się na Skypie/Facebooku Beatles-pogaduchy, Prezes Fan Club-u Krzysztof Stanisław Werner podpisał list intecyjny o wspólnej Beatles-współpracy między naszą organizacją, a włoskim The Official Beatles Fan Club Pepperland! Od tego momentu zbliżyliśmy naszą wzajemną kooperację w taki sposób, że będziemy informować i wspierać nasze wspólne działania! Ze strony naszego Fan Club-u od dziś nasza strona www jest dodatkowo tłumaczona na język włoski (nasza strona jest tłumaczona również na język angielski, ukraiński, węgierski i duński)!

Dalej kontynuujemy i wykorzystujemy nieograniczone możliwości naszego Fan Club-u poprzez telewizyjne zloty i mitingi. Siódma edycja zlotu utwierdziła nas o słuszności tej drogi (wcale nie długiej i krętej :) ). „Now Helter skelter! Helter skelter! Helter skelter! Yeah!!!”

video z TRANSMISJI telewizyjnego ze zlotu:

Zdjęcia ze zlotu

Fot. Krzysztof Stanisław Werner, Krzysztof Jan Werner, Grażyna Bartosz i Alicja Widz.