Piąty Międzynarodowy Zlot Miłośników Beatlesów w Lublinie

Międzynarodowa telewizja streamingowa Fan Club-u The Beatles w Lublinie - Reaktywacja (PL), 25-26 lipca 2020 roku

25-26 lipca 2020 roku odbył się Piąty Międzynarodowy Zlot Miłośników Beatlesów w Lublinie organizowany przez nasz Fan Club. Tegoroczna edycja zlotu z powodu ogólnoświatowej pandemii korona-wiursa została przygotowana po raz pierwszy w historii Fan Club-u, w formie telewizyjnego show na żywo, na fan klubowym kanale, na YouTubie! Telewizyjne show przypominający stylistyką i sposobem prowadzenia ogólnopolskie, a nawet ogólnoświatowe serwisy informacyjne, rozszerzył możliwości przekazu lubelskiej Beatlemanii na cały świat!

Gospodarzami telewizyjnego zlotu byli Prezesi Fan Club-u Krzysztof Stanisław i Krzysztof Jan Wernerowie, którzy na żywo zaprezentowali przygotowane przez siebie i fan klubowiczów materiały wideo. Poza tym, łączyli się na żywo z fan klubowiczami za pośrednictwem Skype’a (między innymi z Dariuszem Arturem Radzikowskim) obrazując tym samym siłę Beatlemanii, która w żaden sposób nie ucierpiała, mimo wszechobecnej pandemii korona-wirusa. Podczas programu gospodarze zaprezentowali mini-recitale polskich i węgierskich artystów młodego pokolenia: zespół The Acident w hardrockowej interpretacji utworu Helter Skelter, Olka Zachowskiego z instrumentalną realizacją piosenki Something oraz Ágnes Roznár, która zaprezentowała w melodycznej formie Here, There and Everywhere. Głównym punktem muzycznego programu był recital Isy Conar. Artystka zaprezentowała twórczość The Beatles w średniowieczno-renesansowej stylistyce, w specjalnie zrealizowanych przez gospodarzy Fan Club-ego telewizyjnego programu w wideowizualizacjach ich artystycznego studia produkcyjnego Oufrelism Arts. Prezesi Fan Clubu również włączyli się do świata Beatlesowskich coverów, w ramach swojego zespołu Psychedelic eF-Black w surrealistycznej formie zrealizowali cztery interpretacje piosenek The Beatles: A Hard Day’s Night, Yellow Submarine, All My Loving oraz Girl.

W bogatej ofercie telewizyjnego programu nie zabrakło prelekcji Sergey’a Radchenko ambasadora The Beatles Story Muzeum w Liverpoolu i Pera Wiuma duńskiego redaktora muzycznego oraz kąciku poezji Grażyny Bartosz. Sergey w szczegółach opowiedział o swojej przyjaźni ze zmarłą 12 maja 2020 roku fotografką i przyjaciółką Beatlesów Astrid Kirchherr, natomiast Per zobrazował swoją fascynację pierwszymi czterema brytyjskimi albumami FabFour tj. Please, Please Me; With The Beatles, A Hard Day’s Night i Beatles For Sale. Grażyna w ciekawy sposób zobrazowała za pomocą swoich przemyśleń, a także wizualizacji historię życia Johna Lennona i pozostałej Wielkiej Czwórki.

Na każdym zlocie Prezesi Fan Club-u oraz aktywni fan klubowicze mają dla wszystkich Beatlefanów niespodzianki w postaci międzynarodowych kontaktów z innymi Beatles-organizacjami. W tym roku nasz Fan Club nawiązał kontakt z niemieckim The Beat Archiv, który prowadzi Edmund Thielow aktywny propagator twórczości grupy The Beatles. Edmund dla potrzeb zlotu przesłał prezentację multimedialną, w której przedstawił fotografie ze swoimi Beatles-znajomymi. Wśród jego znajomych można było dostrzec światowych prezesów fan klubowych organizacji, pisarzy i artystów takich jak… Horst Fascher, Yoko Ono, Sean Lennon, The Quarrymen, a nawet PAUL MCCARTNEY!!!

Tegoroczny zlot pozytywnie zaskoczył wielu naszych gości, sympatyków, a nawet fan klubwiczów! Zaskoczył rozmach i zawodowe podejście do realizacji pierwszego takiego przedsięwzięcia w historii naszego Fan Club-u, a nawet w historii światowych, fan klubowych organizacji! Całe przedsięwzięcie zrealizowane przez Prezesów Fan Club-u Krzysztofa Stanisława i Krzysztofa Jana Wernerów nie odbiegało od ogólnopolskich telewizyjnych serwisów informacyjnych. Zlot zawierał pięciojęzyczny ticker (pasek informacyjny), zaplanowane przejścia, połączenia na żywo z fan klubowiczami i warsztat realizacyjny. Nowe przedsięwzięcie wskazało nową ścieżkę rozwoju naszego Fan Club-u. Ścieżkę, która nie ogranicza Beatlemanii wyłacznie do sal wykładowych, a daje możliwości przesyłu dobrych wibracji na cały świat bez jakichkolwiek barier! Od teraz nasze zloty będą dostępne na żywo, na cały świat, a może i nawet na cały wszechświat :) ? Lubelskie Beatles-zloty: Across the Universe!

video z TRANSMISJI telewizyjnego ze zlotu:

TV SHOW na YouTubie z 25.07.2020r.

"Beatlesowskie pogaduchy" na Facebook z 26.07.2020r.

Zdjęcia ze zlotu

Fot. Krzysztof Stanisław Werner, Krzysztof Jan Werner, Dariusz Artur Radzikowski, Grażyna Bartosz i Robert Lipiński