czwarty Międzynarodowy Zlot Miłośników Beatlesów w Lublinie

Hotel Victoria, ul. Prezydenta Gabriela Narutowicza 58/60, 27-28 lipca 2019r.

„The Long and Winding Road” - tak brzmiało hasło Czwartego Międzynarodowego Zlotu Miłośników Beatlesów w Lublinie, wydarzenia cyklicznie organizowanego przez nasz Fan Club w ostatni weekend lipca! Artystyczne wydarzenie po raz kolejny uświadomiło, że obecnie Beatlemania przeżywa swój największy renesans! Świadczyły o tym niezaprzeczalnie dobra frekwencja, rozpiętość wiekowa fanów (najmłodszy Beatlefan miał zaledwie 5 lat, a najstarszy aż 92!) czy ogromna liczba oglądających i wyświetlających transmisje zlotu na żywo, jak i filmowych pozlotowych produkcji dostępnych m.in. na fan klubowym kanale YouTube z pięciu kontynentów. Jednakże największym dowodem renesansu, jak i magii zawartą w muzyce Beatlesów był nasz wspólny występ na tarasie widokowym Hotelu Victoria w Lublinie na wysokości 33⅓ metra nad ziemią! Zrobiliśmy to! Uczciliśmy 50-lecie koncertu Beatlesów na dachu budynky 3 Savile Row w Londynie w najlepszej formie jaką można było zrealizować, a mianowicie KAŻDY Beatlefan stał się częścią koncertu i KAŻDY wniósł swoją indywidualną cząstkę prawdziwej fascynacji twórczością FabFour! Stworzyliśmy cudowną Fan Clubową Orkiestrę Połączonych Serc! O Beatlesowskiej Polsce i Lublinie usłyszał cały świat skąd otrzymaliśmy liczne gratulacje w tym m.in. od przedstawicieli Lwowskiego Fan Club-u The Beatles oraz od Sergey’a Radchenko - Ambasadora The Beatles Story Muzeum w Liverpoolu!

Naturalnie nie zabrakło ciekawych recitali, medytacji, wystaw oraz prelekcji. Podczas zlotu fani mogli posłuchać ciekawych interpretacji piosenek Beatlesów wraz z instrumentalną prezentacją. Na przykład Joannę Wołoszyk na ukulele, Isę Conar w stylu neośredniowiecznym przy akompaniamencie Magdaleny Adamek Kverneland oraz Bartosza Zagajewskiego na gitarze basowej. Praktyczne, duchowe przeżycia w formie medytacji, które George Harrison praktykował od 1968 roku przygotowała Ilona Coucou, włączając tym wszystkich zgromadzonych poprzez wspólne śpiewanie mantr.

Z kolei Dariusz Artur Radzikowski i Alicja Widz przygotowali ciekawe wystawy artystyczne. Dariusz wystawę płyt, książek i gadżetów związanych z Wielką Czwórką, a Alicja kolekcję jej własnych rysunków przedstawiających portrety poszczególnych Beatlesów. Z kolei klimatyczną atmosferę poprzez zorganizowanie ciekawego konkursu wiedzy o zespole i ich członków zapewniła fan klubowa poetka Grażyna Bartosz.

Ciekawe, o wysokim poziomie merytorycznym prelekcje zapewnili Sergey Radchenko, redaktor Marcin Szotek i Michała Abramek. Sergey Radchenko zobrazował działalność fan klubów oraz organizacji Beatlesowskich na Ukrainie przedstawiając wilcze zdjęcia oraz filmy (w tym film o radzieckiej Beatlemanii z lat 80.). Red. Marcin Szostek zaprezentował polskie wydania płyt Beatlesów, które wbrew pozorom nie poprzestały jedynie na słynnym dwu-singlowym albumie Tonpressu z charakterystycznym „samochodem”. Natomiast Michał Abramek zrealizował nietypową prelekcję w formie wzajemnej rozmowy z każdym uczestnikiem zlotu na temat swoich pierwszych doświadczeń z twórczością zespołu The Beatles.

W trakcie zlotu odbyły się dwa pokazy filmów Yellow Submarine w wersji amerykańskiej oraz Let It Bew ramach tzw. magicznego pawlacza, czyli z fan klubowych materiałów, które pochodziły z lat 80. Zorganizowano również nietypową akcję fan klubową - Acorns For Peace. Akcję sadzenia i wysyłki żołędzi do światowych przywódców, zorganizowaną ponad 50 lat teamu przez Johna Lennona i Yoko Ono. Każdy z uczestników zlotu otrzymał po dwa żołędzie, z prośbą aby zasadzili w swoich ogrodach dla pokoju, dla czystego powietrza i dla Matki Ziemi. Szczegóły akcji w następnym numerze gazety.

Hymnem fan klubu Yellow Submarine in Pepperland George’a Martina tak jak się zaczął tak i się zakończył owocny IV międzynarodowy zlot. Wideo-relacja zarówno z koncertu na dachu, jak i z całego zlotu jest dostępna w fan klubowym kanale na YouTubie.

Zdjęcia ze zlotu:

Video-relacje ze zlotu:

Relacje medialne: