Ósmy Międzynarodowy Zlot Miłośników Beatlesów w Lublinie

Międzynarodowa telewizja streamingowa Fan Club-u The Beatles w Lublinie - Reaktywacja (PL), 29-30 lipca 2023 roku

29 i 30 lipca 2023 roku odbył się Ósmy Międzynarodowy Zlot Miłośników Beatlesów w Lublinie organizowany przez nasz Fan Club! Zlot odbył się po raz czwarty w wersji internetowo-telewizyjnej, potwierdzając po okresie pandemii i skomplikowanych sytuacjach polityczno-gospodarczych, że taka forma wirtualnych, wielkich zajadów ma swój uzasadniony sens. Mianowicie, szeroką, niczym nie skrępowaną dostępność do zabawy w rytmie Beatlesów dla każdego Beatlefana i melomana z całego świata!  

Tegoroczny zlot prowadzony przez Prezesów naszego Fan Club-u – Krzysztofa Stanisława i Krzysztofa Jana Wernerów – zawierał magiczną mozaikę beatlesowskich interpretacji i artystycznych pokazów zaprezentowanych przez Fan Klubowiczów oraz Beatlefanów z siedmiu państw po obu stronach Atlantyku. Ponad trzytysięczna beatlesowska sieciowa widownia z YouTube’a i Facebooka bawiła się w rytmie niezapomnianych melodii przez ponad dwa dni. Potwierdza to, że wspólnota naszego Fan Clubu wciąż inspiruje oraz zapisuje na kartach historii światowych fan klubów kolejne rozdziały nieśmiertelnego zjawiska zwanego Beatlemanią! 

W tym roku głównymi atrakcjami zlotu były ex aequo muzyka i prelekcje, a także wyjątkowe prezentacje, a nawet film krótkometrażowy, nagradzany na wielu festiwalach filmowych, m.in. na Indie X Short Film Los Angeles International Festival 2023! Wspomniany film, pod tytułem Mersey Boys: A Letter from Al Moran, powstał na podstawie noweli Stevena G. Farrella i Paddy’ego Murphy’ego (reżyser filmu). Warto też dodać, że Steven G. Farrell z Kenosha (USA) był również gościem drugiego dnia zlotu, gdzie podczas naszej rozmowy opowiedział, jak był na jednym z koncertów George’a Harrisona w Japonii w 1991 roku!

Prelegenci i prezenterzy przedstawili wiele ciekawych tematów i wniosków dotyczących twórczości The Beatles. Sergey Radchenko z Czerkas (Ukraina) opowiedział o swoich beatlesowskich przyjaciołach z Hamburga, m.in. o Astrid Kirchherr i Horstcie Fascherze. Z kolei Marian Biski z Lublina (Polska) opowiedział o swoich osobistych pamiątkach związanych z Beatlesami, Grażyna Bartosz z Leszna (Polska) przedstawiła swoje przemyślenia i twórczość poetycką związaną z Wielką Czwórką, natomiast natomiast Per Wium z Kopenhagi (Królestwo Danii) o twórczości George’a Harrisona z czasów Beatlesów. Dopełnieniem prelekcji był pokaz multimedialny Edmunda Thielowa, obrazujący działalność beatlesowskiego ośrodka The Beat Archiv w Glauchau (Niemcy).

Muzyczną atmosferę podczas tegorocznego zlotu zapewniła Karolina Pawłowska z Leszna (Polska), która fantastycznie zinterpretowała utwory Beatlesów, grając na flecie poprzecznym. Ponadto, utwór George’a Harrisona dogłębnie zinterpretował Olek Zachowski z Kędzierzyna-Koźla (Polska), w ramach 80. rocznicy urodzin tego wybitnego muzyka. Podczas zlotu odbyły się również mini-recitale zagranicznych gości, takich jak Bruno Panuzzo z Rzymu (Włochy), który również zaprezentował utwór George’a, a także Sean Graham i Jim Birmingham z Guildford (Wielka Brytania), którzy zaprezentowali autorską piosenkę nawiązującą stylistycznie do kompozycji Wielkiej Czwórki.

Aczkolwiek najważniejszym, kulminacyjnym punktem całego zlotu było gościnne wystąpienie Lesliego Cavendisha – osobistego fryzjera wszystkich Beatlesów od końca 1966 roku do pierwszej połowy lat 70. Był to dla nas ogromny zaszczyt i fantastyczna okazja, by poznać prawdziwe informacje o Beatlesach bez medialnych ozdobników. Poza tym poznaliśmy wiele ciekawych historii i anegdot, a także.. jakiego rodzaju włosy mieli poszczególni Beatlesi! Omówił wiele kwestii, które zostały obszernie opisane w jego autorskiej książce The Cutting Edge, którą można nabyć poprzez wysyłkę internetową (szczegóły na stronie 4).

Internetowo-telewizyjne zloty dają ogromne możliwości, dlatego będziemy kontynuować tę formę nieograniczonej komunikacji społeczno-medialnej, jednocześnie nie będziemy rezygnować ze spotkań na żywo. O spotkaniach będziemy informować na naszej stronie www! „Wait ‚til I come back to your side”!

video z TRANSMISJI telewizyjnego ze zlotu:

→ 

TV SHOW na YouTubie z 29.07.2023r.

← 

Informacje prasowe

Zdjęcia ze zlotu

Fot. Krzysztof Stanisław Werner, Krzysztof Jan Werner i Grażyna Bartosz