Powrót linii lotniczej Lublin-Liverpool (2016) ✌

Lot Lublin-Liverpool po sukcesie Fan Club-u był realizowany w latach 2017-2018 .

Po zawieszeniu lotów na linii Lublin-Liverpool w 2014 roku rozpoczęliśmy (pierwszą w historii reaktywowanego Fan Club-u akcję społeczną) o ich przywrócenie. W ramach akcji członkowie Fan Club-u udzielali się w sondach oraz społecznych inicjatywach internetowych lobbując propozycję wznowienia lotów do Liverpoolu. Dodatkowo wysłaliśmy pisma (listowne oraz e-mailowe) do przewoźników zainteresowanych lotami z i do Lublina. Tematem zainteresował się przewoźnik WizzAir mający bazę operacyjną w Porcie Lotniczym Lublin.

14 września 2016 roku na łamach lokalnej prasy pojawił się oficjalny komunikat WizzAir o wznowieniu po ponad dwóch latach przerwy loty z Koziego Grodu do miasta Beatlesów! 21 maja 2017 roku wystartował pierwszy samolot do Liverpoolu.

Był to sukces naszego Fan Club-u, który miał swój niezaprzeczalny udział w lobbowaniu inicjatywy wśród przewoźników. Niestety, mimo 90% obłożenia lotów WizzAir zamknął linię w czerwcu 2018 roku. Powodowem było reorganizacja strategii WizzAir'a i zamknięcie bazy operacyjnej w Porcie Lotniczym Lublin.

Fan Club-owa relacja z powrotu linii lotniczej Lublin-Liverpool. 21 maja 2017r.

Relacja z Lublina:

Relacja z Liverpoolu: