2020.10.03

Dwunaste spotkanie Fan club-u

pt. "Lublin-Glauchau-Czerkasy 'John Lennon Birthday'"

Lublin (Polska), transmisja telewizyjna z siedziby zarządu Fan Club-u The Beatles w Lublinie - Reaktywacja (PL);

Glauchau (Niemcy), Stadttheater Glauchau, Theaterstraße 39, 08371;

Czerkasy (Ukraina), połączenie z ambasadorem The Beatles Story Muzeum w Liverpoolu;

Dwunaste spotkanie Fan Club-u odbyło się równolegle w trzech miejscowościach z trzech różnych państw! W polskim Lublinie, niemieckim Glauchau oraz w ukraińskim Czerkasie! Wydarzenie zostało zorganizowane w ramach wydarzenia zorganizowanego przez Edmunda Thielowa z Beat Archiv w Glauchau z okazji 80-rocznicy urodzin Johna Lennona. Z powodu ogólnoświatowej pandemii korona-wirusa zarówno nasi fan klubowicze jak i fani Beatlesów na Ukrainie nie mogli uczestniczyć w wydarzeniu w Glauchau. W związku z tym w dniu spotkania w Glauchau zorganizowaliśmy telewizyjne spotkanie Fan Club-u, w którym Prezesi naszego Fan Club-u Krzysztof Stanisław i Krzysztof Jan Wernerowie wraz z gościem specjalnym Sergey'm Radchenką - ambasadorom The Beatles Story Muzeum w Liverpoolu, rozmawiali na temat Johna Lennona oraz Beat Archiv w Glauchau.

Poza rozmowami, odbyła się prezentacja multimedialnego koncertu, który dla potrzeb naszego spotkania przesłał Edmund Thielow, by móc choć duchowo uczestniczyć w jego przedsięwzięciu. Prezentacja koncertu w ramach naszego spotkania odbyło się o tej samej godzinie co koncert na żywo w Glauchau, który zorganizował Thielow (fragmenty z koncertu dostępne poniżej). Edmund Thielow w naszym imieniu pozdrowił wszystkich niemieckich fanów The Beatles podkreślając, że gdyby nie pandemia, moglibyśmy wspólnie dzielić się fascynacją Wielkiej Czwórki na żywo, a nie tylko za pośrednictwem multimediów.

Podczas programu Prezesi Fan Club-u zaprezentowali okolicznościowy znaczek pocztowy Fan Club-u w ramach uczczenia nie tylko 80-rocznicy urodzin Johna Lennona, ale również 13-tu lat czynnej działalności Fan Club-u! Znaczek został wyemitowany w ramach Poczty Polskiej w ograniczonym nakładzie. Pojedyncze sztuki trafiły do najbardziej aktywnych fan klubowiczów w 2020 roku.

Mimo, wszelkich trudności związanych z pandemią korona-wirusa nasz Fan Club się nie spowalnia i promuje Beatlemanię bez względu na okoliczności! YEAH, YEAH, YEAH!

Fot. FCBeatlesLublin-PL, Krzysztof Stanisław Werner i Edmund Thielow