2019.05.11-12

Dziesiąte spotkanie Fan club-u

pt. "Fan Club On the Road to Egri Road"

Eger (Węgry), Egri Road Beatles Museum, Csiky Sándor u. 30, 3300

11 i 12 maja w węgierskim muzeum The Beatles w Egerze, odbyło się nadzwyczajne spotkanie fanów oraz przedstawicieli środowisk Beatlesowskich z Wielkiej Brytanii, Węgier, Ukrainy, Słowacji i Polski. Wydarzenie „On the Road to Egri Road” przeszło do historii jako uroczystość którego głównym spoiwem była wizyta i koncert legendarnego zespołu The Quarrymen! Nasza reprezentacja uczestniczyła nie tylko, jako gość wydarzenia, ale również jako współorganizator niezwykłego meetingu. W pierwszym dniu sympozjum nasza reprezentacja przedstawiała działalność fan klubu od 1982 roku z pokazem wideo naszych największych osiągnięć. Publiczność składająca się głównie z osób z Wielkiej Brytanii, Węgier i Ukrainy była zaintrygowana naszą wielobarwną działalnością, wyrażając uznanie, w jaki sposób realizujemy naszą wizję Beatlemanii!

Wieczorem tego samego dnia odbył się benefis zespołu The Quarrymen, w klimatycznej sali egerskiego Hotelu Korona. Podczas benefisu Prezesi naszego fan klubu uroczyście wręczyli członkom The Quarrymen fan klubowe gadżety oraz pamiątki. Natomiast muzeum, na ręce dyrektora Gabora Peterdiego nowy eksponat - misia w stroju Sierżanta Pieprza. Wkrótce potem odbyły się występy naszych przyjaciół ze Lwowa (zespół The BeatleVs) oraz lokalnego zespołu Belmondo Zoltána Czutora. Niebywała atmosfera przerodziła w wspólne jam session z The Quarrymen, a finałem pierwszego dnia sympozjum było chóralne odśpiewanie piosenki Hey Jude!

W drugi dzień sympozjum Prezesi fan klubu Krzysztof Stanisław i Krzysztof Jan Wernerowie zaprezentowali członkom zespołu The Quarrymen fan klubowe auto Matiz4Beatle. Członkowie zespołu byli zaintrygowali artystyczną wizualizacją fan klubowego auta, w szczególności Rod Davis, który sfotografował i sfilmował niemal każdą grafikę auta! Podobnie jak nasi przyjaciele ze Lwowa, którzy zrobili sobie pamiątkowe grupowe zdjęcie dla ukraińskiego fan club-u.

Moc atrakcji drugiego dnia nie polegała wyłącznie na wspólnych fotografiach. W historycznym budynku egerskiego teatru Gárdonyi Géza odbył się koncert The Quarrymen z supportem węgierskiego zespołu The BlackBirds. Koncert, który przywrócił ducha lat 50. i przede wszystkim magię czystego rock’n’rolla i rockabilly w stylu Gene’a Vincenta czy wczesnego Elvisa Presley’a. Podobnie jak pierwszego dnia odbyło się wspólne jamowanie odśpiewując kilka hitów zespołów The Beatles. Niemniej, najbardziej wzruszającym momentem wstępu było odśpiewanie przez Lena Garry’ego najbardziej osobistego utworu wszystkich członków Quarrymen, a mianowicie utworu Johna Lennona i Paula McCartney’a In My Life z albumu Rubber Soul. Osobisty, ponieważ jak to określił Chas Newby ze wzruszeniem, ta piosenka opowiada o nich, o Liverpoolu, o ich młodości…

Po koncercie dyrektorzy, szefowie środowisk Beatlesowskich oraz Prezesi naszego fna klubu w ramach podsumowania dwóch dni zlotu udali się na wieczorny bankiet z zespołem The Quarrymen. Podczas bankietu dla naszego fan klubu Rod Davis i Chas Newby opowiedzieli o swoich wspomnieniach o zespole The Beatles i o samym Johnie Lennonie. Wspomnieniach, w których próżno szukać w „oficjalnych” biografiach.

Całe przedsięwzięcie odbyło się w ramach Beatlesowskiego Centrum Rozwojowego Europy Środkowo-Wschodniej, którego nasz fan klub był współzałożycielem w 2017 roku.

Fot. Krzysztof Stanisław Werner, Krzysztof Jan Werner, Sergey Radchenko i Vladimir Myloslavsky.